Zamknij

Gala i koncert laureatów XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego

21:31, 24.11.2019 | i
Skomentuj
Filip Lynow, Kamil Pacholec i Yasuko Furumi. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W Filharmonii Pomorskiej odbyła się dzisiaj gala wręczenia nagród  XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy i koncert laureatów.

W niedzielę wieczorem w Filharmonii Pomorskiej koncertem laureatów zakończył się XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Dyrektor festiwalu Henryk Martenka powiedział, że w minionych edycjach w trakcie konkursu narodziło się wiele fantastycznych karier, a na pozycję i znaczenie bydgoskiego wydarzenia w artystycznym świecie wskazał przewodniczący jury konkursu prof. Piotr Paleczny. - Macie konkurs, jakiego wiele największych ośrodków muzycznych na świecie nam może zazdrościć - podkreślił prof. Paleczny.

Podczas gali laureatom konkursu wręczono nagrody pozaregulaminowe, specjalne i regulaminowe. Laureaci odbierali nagrody m.in. w formie zaproszeń na najbardziej prestiżowe koncerty i festiwale.

Pierwszą nagrodę konkursu (30 tys. euro) wygrał Rosjanin Filip Łynow. Drugie miejsce zajął Kamil Pacholec, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Ewy Pobłockiej (15 tys. euro). Trzecia nagroda (7 tys. euro) przypadła Japonce Yasuko Furumi.  Stawkę finalistów zamknęli, zdobywając wyróżnienia (po 2,5 tys. euro): Rosjanin Siergiej Bielawski i Koreańczyk Saetbyeol Kim.

Podczas koncertu laureatów doszło do zgrzytu. Jako pierwszy w koncercie laureatów miał wystąpić Siergiej Bielawski. Zdobywca wyróżnienia i kilku nagród pozaregulaminowych usiadł przy fortepianie i oświadczył, że odrzuca werdykt jury i wyszedł zostawiając na fortepianie poświadczenia zdobytych nagród.

Wykonania laureatów nagradzane były burzą oklasków.

Bydgoscy melomani na kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego muszą teraz poczekać trzy lata.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

melomanmeloman

4 1

Brawo Kamil brawo Bydgoszcz 07:45, 25.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PadePade

5 3

Stary komunista, metropolita z Ujścia, Martenka, bezsensowny wróg Stanisława Hadyny, dziś jako miłośnik sztuki z nadania Janusza Zemkego (znany demokrata) w blasku reflektorów FP. Zgroza !! 10:19, 25.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rząd PIS jednak?Rząd PIS jednak?

4 3

bardziej docenia miasto Toruń podobnie jak b.bierut, który tam powołał Utopię Mitomanię Kapusiowo, dając kasę z budowy Kampusu Akademii Muzycznej perełce na skalę europejską, na "dzieła" zakonnika Rydzyka i jego kompana obrotowego tow. M.Zaleskiego na prywatny festiwal Żydowicza ,gdzie ten robi się popisuje? 10:43, 25.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gdyby Gdyby

4 1

Bruski robił dla Bydgoszczy tyle, co Zaleski dla Torunia, Bydgoszcz była by Paryżem. 11:00, 25.11.2019


Pamiętacie Państwo?Pamiętacie Państwo?

2 2

Jak ten toruński uniwerek ,znany też jako Ukrywamy Mendy Komuny, chciał zawłaszczyć także jeszcze naszą Akademię Muzyczną? Rektorem był chyba wówczas tow. J. Kopcewicz ,ten sam ,który w 2004 roku oszukał nas ,że AMB będzie uczelnią o standardach europejskich a tymczasem wyszło ,że standardy są ale krzyżackie?Pamiętam ,że pan S. Pastuszewski odpowiedział im "nie oddamy nawet smyczka". 14:52, 25.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

harnaśharnaś

1 0

Pan Pastuszewski stary cwaniak i zbowidowiec nie takie przekręty już w zyciu robił i nie takie głupoty gadał. 17:28, 26.11.2019


loluśloluś

2 0

No Martenka znowu zmieni swojego Mercedesa.
17:30, 26.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA