Zamknij

Piotrowski, Laszczka, Chełmoński i inni Mistrzowie w Galerii Sztuki Nowoczesnej

18:44, 19.02.2020 | W.N
REKLAMA
Skomentuj
Fot. David Teniers Młodszy (krąg), Scena w karczmie, XVII w., olej, deska, fot. repr. W. Woźniak (fragment)

Od 21 lutego Muzeum Okręgowe zaprezentuje wybrane prace malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie z kolekcji własnej. Dzieła wielkich mistrzów będzie można podziwiać na wystawie czasowej do 24 maja.

Prezentowana wystawa jest kolejną z cyklu zapoczątkowanego w 2017 roku pt. Mistrzowie. Ponownie zaprezentowane zostaną dzieła twórców, których nazwiska trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku. Zobaczymy dzieła m.in. Daniela Chodowieckiego, Maksymiliana Antoniego Piotrowskiego, Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Gersona, Waltera Leistikowa, Konstantego Laszczki oraz autorstwa artystów z kręgu malarstwa niemieckiego i flamandzkiego, m.in. Davida Teniersa Młodszego. Ekspozycja jest niebywałą okazją, aby podziwiać dzieła na co dzień niepokazywane, a należące do zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Wystawa nie ma oficjalnego wernisażu. Będzie można zobaczyć ją już od najbliższego piątku w godzinach otwarcia muzeum (10.00-16.00). Wystawa czynna będzie do 24 maja 2020 roku.

Na oprowadzanie kuratorskie z Ingą Kopciewicz – kierownikiem działu sztuki, zastępcą dyrektora ds. zbiorów, muzeum zaprasza 15 marca na godz. 15.00. Obowiązuje bilet wstępu.

(W.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone