Zamknij

„Zasłuż(one) Niepodległej Bydgoszczy” - wystawa na moście Staromiejskim

13:46, 06.03.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W piątek, 6 marca, na moście Staromiejskim otwarta została wystawa pn. „Zasłuż(one) Niepodległej Bydgoszczy”.

W ramach roku „100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski”, została otwarta dzisiaj na moście Staromiejskim wystawa, która prezentuje portrety szesnastu kobiet wraz z ich biogramami, które w XX-leciu międzywojennym w sposób szczególny zasłużyły się Bydgoszczy. W otwarciu wzięła udział przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska-Gulczyńska, zastępca prezydenta Michał Sztybel oraz miejscy radni.

Wiele z zaprezentowanych na wystawie kobiet działalność organizacyjno-patriotyczną, a często i konspiracyjną, prowadziło jeszcze w okresie zaborów, kiedy panowała wzmożona germanizacja. Nabyte wówczas umiejętności rozwijały już w wolnej ojczyźnie. Na wystawie możemy dostrzec biogramy i zdjęcia m.in. Poli Negri (wł. Apolonii Chałupiec), Wandy Rolbieskiej, Wincentyny Teskowej. Wystawę będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz