Zamknij

Zbliża się 27. Bydgoski Festiwal Operowy. Maciej Figas zapowiada świetne spektakle w znakomitej obsadzie

07:58, 11.03.2020 | i
Skomentuj Maciej Figas. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

XXVII Bydgoski Festiwal Operowy już wkrótce zaprezentuje bieżące dokonania i trendy scen operowych. Premiera Opery Nova zapowiada się imponująco: „Bulwar Zachodzącego Słońca” Andrew Lloyda Webbera będzie największą i najbardziej wymagającą produkcją musicalową. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 25 kwietnia do 10 maja.

Dyrektor Opery Nova Maciej Figas zapowiedział 11 marca, podczas konferencji prasowej, że tegoroczny Bydgoski Festiwal Operowy rozpocznie się 25 kwietnia, o ile na przeszkodzie nie stanie koronawirus. Na razie ograniczenia w organizowaniu imprez nie dotyczą teatrów i oper, ale co przyniosą kolejne dni, nie wiadomo. W każdym razie inauguracja festiwalu zapowiada się niezwykle ciekawie.

Festiwal otworzy premiera przygotowana przez Operę Nova. Będzie to musical „Sunset Boulevard", czyli „Bulwar zachodzącego słońca" Andrew Llyoda Webbera w reżyserii Jacka Mikołajczyka i pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina.

W tym roku bydgoska opera zaprosiła świetny „Proces” - współczesną operę kameralną w wykonaniu Opery na Zamku w Szczecinie, a także futurystyczną wizję baletową „Future World” zaproponowaną przez Ballett des Saarländischen Staatstheaters z Saarbrücken. Kolejni  goście  to: Opera Krakowska z „Normą” Belliniego, prawdziwą perłą belcanta i  Opera Śląska w Bytomiu, która stawia na operę komiczną - „Don Desideria” J.M.K. Poniatowskiego. Nasi południowi sąsiedzi - Państwowa Opera ze słowackiej Bańskiej Bystrzycy odkryje nieznaną u nas operę J.B.Foerstera  „Eva”. Festiwal zakończy legendarna, niedokończona opera G. Pucciniego „Turandot” w wykonaniu najmłodszego polskiego  operowego zespołu, który nie gościł jeszcze nigdy w Bydgoszczy – Opery i Filharmonii Podlaskiej z Białegostoku.

Miejmy nadzieję, że zagrożenie epidemią minie i XXVII edycja atrakcyjnie zapowiadającego się Bydgoskiego Festiwalu Operowego nic nie zakłóci.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (4)

ZosiaZosia

0 2

Dyrektor opery to Maciej Figas - taka dygresja do redaktora . 11:50, 11.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LokalnyLokalny

1 3

Biorąc pod uwagę sytuację oraz wielkość Opery, to z festiwalu raczej nici. Szkoda organizatorów wszystkich odwoływanych, bo sie natrudzili, ale to niezależne od nich. 12:17, 11.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

5 0

Nie dajmy się zwariować. Jestem przekonany, że festiwal się odbędzie. 12:33, 11.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LokalnyLokalny

0 0

Temat na chłodno był jasny, ale i tak dostałem łapki w dół. Nie cieszę się, że się nie pomyliłem. Szkoda organizatorów.
http://www.radiopik.pl/6,84721,bydgoski-festiwal-operowy-odwolany-dyrektor-nie-?fbclid=IwAR2moOiIXHEeKhaxhDhRn_I5R_4fu1gnxhtor_A28Kv9uTAv6wLqEMkk32I 13:07, 23.03.2020