Zamknij

Poruszenia Na Łączach - spotkania sztuki i psychoanalizy 25 kwietnia w BCS

19:21, 22.04.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego zaprasza w sobotę, 25 kwietnia, w godz. 14.00 - 15.30 na spotkanie online wokół wystawy Stanisława Horno-Popławskiego.

Bydgoskie Centrum Sztuki  na Poruszenia, czyli drugie spotkanie sztuki i psychoanalizy. Będzie to okazja do dyskusji wokół prezentowanej w BCS wystawy rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego. Spotkanie będzie okazją na podzielenie się z innymi odbiorem, rozumieniem i skojarzeniami wokół przedstawianych dzieł.

"Myślimy o „Spotkaniach…” jak o możliwości pobycia razem we wspólnej przestrzeni między dziełem a nieświadomością każdego z nas. Jesteśmy przekonane, że przez całe życie zwracamy się ku innym. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w twórczości artystycznej. Uważamy, że w sztuce są pokazywane i twórczo przekształcane procesy, które zachodzą w każdym z nas - dzięki temu wszyscy możemy być odbiorcami.

Spotkanie odbiorcy ze sztuką jest zawsze spotkaniem nieświadomości dzieła artystycznego z naszą nieświadomością. W takiej przestrzeni może wyłonić się znaczenie, którego wcześniej nie było - PORUSZENIE.

Chcemy z Państwem porozmawiać o sztuce jako okazji do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata. Zapraszamy" - zachęcają do udziału w spotkaniu prowadzące Elżbieta Marchlewicz i Maria Szuster.

Ze względu na okoliczności pandemii spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom.

UWAGA! wstęp via ZOOM / link na FB https://www.facebook.com/events/2541078439553580/ i stronie bcs.bydgoszcz.pl (wystarczy kliknąć i dołączyć do spotkania).


Prowadzące:

  • ELŻBIETA MARCHLEWICZ jest psychoterapeutką psychoanalityczną, członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Wcześniej szkoliła się i pracowała w nurcie psychoterapii integratywnej. Interesuje się wczesną relacją matki z dzieckiem i wpływem przekazu transgeneracyjnego oraz jego przejawami w pracy psychoterapeutycznej. Pracuje z osobami dorosłymi i parami.
  •  
  • MARIA SZUSTER jest psychoterapeutką psychoanalityczną i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydatką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami. Interesuje się możliwościami badania nieświadomości oraz zjawiskami z pogranicza psychoanalizy i codziennego funkcjonowania. 
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz