Zamknij

Poruszenia Na Łączach - spotkania sztuki i psychoanalizy 25 kwietnia w BCS

19:21, 22.04.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego zaprasza w sobotę, 25 kwietnia, w godz. 14.00 - 15.30 na spotkanie online wokół wystawy Stanisława Horno-Popławskiego.

Bydgoskie Centrum Sztuki  na Poruszenia, czyli drugie spotkanie sztuki i psychoanalizy. Będzie to okazja do dyskusji wokół prezentowanej w BCS wystawy rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego. Spotkanie będzie okazją na podzielenie się z innymi odbiorem, rozumieniem i skojarzeniami wokół przedstawianych dzieł.

"Myślimy o „Spotkaniach…” jak o możliwości pobycia razem we wspólnej przestrzeni między dziełem a nieświadomością każdego z nas. Jesteśmy przekonane, że przez całe życie zwracamy się ku innym. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w twórczości artystycznej. Uważamy, że w sztuce są pokazywane i twórczo przekształcane procesy, które zachodzą w każdym z nas - dzięki temu wszyscy możemy być odbiorcami.

Spotkanie odbiorcy ze sztuką jest zawsze spotkaniem nieświadomości dzieła artystycznego z naszą nieświadomością. W takiej przestrzeni może wyłonić się znaczenie, którego wcześniej nie było - PORUSZENIE.

Chcemy z Państwem porozmawiać o sztuce jako okazji do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata. Zapraszamy" - zachęcają do udziału w spotkaniu prowadzące Elżbieta Marchlewicz i Maria Szuster.

Ze względu na okoliczności pandemii spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom.

UWAGA! wstęp via ZOOM / link na FB https://www.facebook.com/events/2541078439553580/ i stronie bcs.bydgoszcz.pl (wystarczy kliknąć i dołączyć do spotkania).


Prowadzące:

  • ELŻBIETA MARCHLEWICZ jest psychoterapeutką psychoanalityczną, członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Wcześniej szkoliła się i pracowała w nurcie psychoterapii integratywnej. Interesuje się wczesną relacją matki z dzieckiem i wpływem przekazu transgeneracyjnego oraz jego przejawami w pracy psychoterapeutycznej. Pracuje z osobami dorosłymi i parami.
  •  
  • MARIA SZUSTER jest psychoterapeutką psychoanalityczną i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydatką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami. Interesuje się możliwościami badania nieświadomości oraz zjawiskami z pogranicza psychoanalizy i codziennego funkcjonowania. 
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz