Zamknij

Noc muzeów w czasie koronawirusa

19:59, 15.05.2020 | i
Skomentuj
Fot. W. Woźniak (MOB)
REKLAMA

Tegoroczna noc muzeów miała odbyć się 16 maja, jednak w związku z epidemią termin oficjalnego wydarzenia został przeniesiony na listopad. Część bydgoskich muzeów nie poddała się i  przygotowała atrakcje dla mieszkańców.

Europejska Noc Muzeów co roku cieszyła się dużą frekwencją, bo była świetną okazją, by za darmo odwiedzić liczne muzea, galerie i inne instytucje kultury.  W tym roku miała się odbyć 16 maja, ale w związku z epidemią i związanymi z nią obostrzeniami wydarzenie zostało przeniesione na listopad. Jednak część bydgoskich placówek nie poddała się koronawirusowi.

Jedyną placówką, która fizycznie otwiera się tego wieczoru dla zwiedzających jest Muzeum Mydła i Historii Brudu, które zaprasza na Toaletową Noc Muzeów. Na miejscu przewodnicy opowiedzą o historii toalet i będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia soli kąpielowych. Wydarzenie będzie biletowane.

Wejścia do muzeum będą odbywać się co 30 minut, zaczynając o 17:00, a kończąc o 21:00. Program potrwa ok. 45 minut, a online do 90 minut. Dbając o bezpieczeństwo liczba osób na każde wejście ograniczona zostanie maksymalnie do 10. Każdy uczestnik zobowiązany będzie do umycia rąk przed rozpoczęciem programu oraz do zachowania zasad bezpieczeństwa. Na zwiedzających online czeka film o historii toalet, a w warsztatach tworzenia soli będzie można uczestniczyć również z domu.  Wszystko zakończy się klasycznym Q&A. Więcej: TUTAJ

Natomiast Muzeum Okręgowe przygotowało „Wirtualny Wieczór w Muzeum”. Będzie można zwiedzić z kustoszami  wystawy i wziąć udział w  warsztatach.  Szczegółowy program na ten wieczór to jednak niespodzianka. Dlatego warto śledzić profil MOB w mediach społecznościowych. Od 18:00 do 21:00 na pewno będą czekać różnego rodzaju wirtualne atrakcje, które pozwolą poczuć się przez chwilę jak w muzeum.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz