Zamknij

Spichrze nad Brdą, Galeria Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskie Centrum Pieniądza otwarte od 19 maja

20:15, 17.05.2020 | i
Skomentuj Fot. Tymon Markowski
REKLAMA

Od wtorku, 19 marca, Muzeum Okręgowe otworzy trzy kolejne oddziały. Na zwiedzających czekać będą Spichrze nad Brdą, Galeria Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskie Centrum Pieniądza.

W Spichrzach nad Brdą, prócz stałej wystawy historycznej „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, zwiedzać będzie można ekspozycję czasową przybliżającą życie bydgoszczan i wydarzenia, które doprowadziły do włączenia miasta nad Brdą w granice niepodległego państwa polskiego – „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920”. W Europejskim Centrum Pieniądza czeka „Skarb Bydgoski”; natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej najbardziej reprezentacyjne dzieła z kolekcji bydgoskiego muzeum z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii artystycznej i nowych mediów.

Z powodu braku możliwości zwiedzania od 12 marca muzeum przedłuża możliwość zobaczenia wystawy „Mistrzowie” z dziełami artystów, których nazwiska na trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku.

W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego obowiązują procedury sanitarne.  Zwiedzanie jest możliwe tylko w maseczce ochronnej zakrywającej nos i usta oraz przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego (2 metry). Przy wejściu do budynku obsługa muzeum wskaże miejsca dezynfekcji rąk, a na życzenie udostępni także jednorazowe rękawiczki. Na każdym z budynków może jednocześnie znajdować się ograniczona liczba osób. Indywidualne zwiedzanie wystaw będzie możliwe od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.00.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz