Zamknij

Jan Jakub Należyty i Andrzej „Kaukaz” Kałamaja - koncerty online w Światłowni

21:12, 01.06.2020 | i
Skomentuj Jan Jakub Należyty podczas koncertu z cyklu Rzeka Muzyki w Bydgoszczy (2018). Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Światłownia zaprasza w weekend na dwa koncerty online: w piątek o godz. 18 zaśpiewa Jan Jakub Należyty, a w sobotę o tej samej godzinie Andrzej "Kaukaz" Kałamaja.

Po latach nieobecności w Bydgoszczy na estradzie w Światłowni wystąpi Jan Jakub Należyty – polski aktor estrady, piosenkarz, satyryk, wykonawca piosenek autorskich i francuskich. Autor sztuk teatralnych. Urodził się w Nakle nad Notecią.

Pierwsze debiutanckie próby wokalne podejmował na estradach bydgoskich klubów „Kosmos” i „Orion”. Udanie startował w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki (1980). Zadebiutował na XX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1983 roku, gdzie zdobył nagrodę Grand Prix im. Karola Musioła w konkursie „Promocje” za wykonanie piosenki „Zawód Clowna”. Okrzyknięto go wtedy odkryciem i nietuzinkową osobowością estradową. Fascynuje go piosenka francuska, której pozostał wierny do dziś. Występował w kabarecie Jana Pietrzaka, pojawiał się też w wielu radiowych i telewizyjnych programach literacko-muzycznych.

Dziś Jan Jakub Należyty skupia się na recitalach i twórczości teatralnej. Jest autorem kilku  sztuk teatralnych, pisze też teksty do piosenek dla wielu wykonawców, m. in. dla Beaty Rybotyckiej czy Jacka Wójcickiego. Link do emisji Światłownia poda  tuż przed koncertem na stronie swiatlownia.eu.

Natomiast w sobotę, 6 czerwca, o godz. 18 w koncercie online wystąpi Andrzej „Kaukaz” Kałamaja.  Artysta jest znanym wykonawcą w szeroko rozumianym nurcie piosenki studenckiej i zapalonym żeglarzem. Zaczął żeglować na początku szkoły podstawowej, zarazili go tą pasją kuzyni. Później były kolejne obozy, rejsy i stopnie żeglarskie. Przeszedł całą drogę – od załoganta, klepania młotkami i malowania burt, przez starszego wachty, oficera, chifa, stażowanie kapitańskie, aż do mostka.
Pierwszy raz na „Zawiszy Czarnym” płynął w 1986 roku, a dwa lata temu po raz pierwszy jako kapitan tego słynnego żaglowca.

Andrzej „Kaukaz” Kałamaja znany jest z występów w zespołach „Sąsiedzi Gustawa” i „Pearl Harbour”. Link do transmisji tego koncertu również podany zostanie  tuż przed koncertem na stronie swiatlownia.eu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz