Zamknij

Wystawa Oli Niepsuj “Tyle ile trzeba“ w Galerii Miejskiej bwa

22:06, 18.06.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 19 czerwca, w Galerii Miejskiej bwa została  udostępniona do zwiedzania wystawa Oli Niepsuj “Tyle ile trzeba“. W związku z obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii wernisażu nie było.

Wystawa Oli Niepsuj “Tyle ile trzeba“ jest przekrojową prezentacją plakatów z ostatniej dekady, zaprojektowanych do filmów, koncertów, wystaw i festiwali.

Prezentowane na wystawie plakaty przybliżą zróżnicowane techniki jakie w projektowaniu stosuje autorka, począwszy od pierwszych prac tworzonych w pełni analogowo, na kserokopiarce, poprzez kolaże wykonywane ręcznie i komputerowo, aż do projektów w całości wykreślonych na cyfrowym tablecie. Kompozycje liternicze z akcentami ilustracyjnymi przenikać będą się ze strukturami ilustracyjnymi. Formy pozornie niedoskonałe i przypadkowe są efektem poszukiwań precyzyjnego języka dla każdego z tematów plakatów. W konsekwencji oglądać możemy opracowania różnorodne i wieloznaczne, anegdotyczne i oddziałujące na wyobraźnię odbiorców.

Ola Niepsuj jest ilustratorką i graficzką. Mieszka i pracuje w Warszawie. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała też w Portugalii – w Escola Superior de Artes e Design de Matosinhos oraz Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto. Najczęściej tworzy komunikacje dla firm lub instytucji związanych ze strefą kultury. Pracuje przy projektach związanych z festiwalami czy dystrybucją filmów. W jej portfolio nie brakuje także okładek płyt muzycznych. Publikowała w takich tytułach jak The Wall Street Journal czy New York Times, ilustrowała serię przewodników turystycznych dla Taschena oraz książkę dla dzieci wydaną przez Thames & Hudson. Jej klienci to m. in. Nike, HBO, Panasonic, Showmax, Ikea, Apple, Melissa czy Skanska.

Prace Oli Niepsuj zdobyły srebrny medal Society of Illustrators NYC w 2017 roku, trzykrotnie wyróżniono je w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na ponad 140 wystawach w Polsce i 31 innych krajach m.in w Japonii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Portugalii, Belgii, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Kubie.

Wystawa czynna będzie do 1 sierpnia.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz