Zamknij

Wystawa Oli Niepsuj “Tyle ile trzeba“ w Galerii Miejskiej bwa

22:06, 18.06.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 19 czerwca, w Galerii Miejskiej bwa została  udostępniona do zwiedzania wystawa Oli Niepsuj “Tyle ile trzeba“. W związku z obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii wernisażu nie było.

Wystawa Oli Niepsuj “Tyle ile trzeba“ jest przekrojową prezentacją plakatów z ostatniej dekady, zaprojektowanych do filmów, koncertów, wystaw i festiwali.

Prezentowane na wystawie plakaty przybliżą zróżnicowane techniki jakie w projektowaniu stosuje autorka, począwszy od pierwszych prac tworzonych w pełni analogowo, na kserokopiarce, poprzez kolaże wykonywane ręcznie i komputerowo, aż do projektów w całości wykreślonych na cyfrowym tablecie. Kompozycje liternicze z akcentami ilustracyjnymi przenikać będą się ze strukturami ilustracyjnymi. Formy pozornie niedoskonałe i przypadkowe są efektem poszukiwań precyzyjnego języka dla każdego z tematów plakatów. W konsekwencji oglądać możemy opracowania różnorodne i wieloznaczne, anegdotyczne i oddziałujące na wyobraźnię odbiorców.

Ola Niepsuj jest ilustratorką i graficzką. Mieszka i pracuje w Warszawie. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała też w Portugalii – w Escola Superior de Artes e Design de Matosinhos oraz Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto. Najczęściej tworzy komunikacje dla firm lub instytucji związanych ze strefą kultury. Pracuje przy projektach związanych z festiwalami czy dystrybucją filmów. W jej portfolio nie brakuje także okładek płyt muzycznych. Publikowała w takich tytułach jak The Wall Street Journal czy New York Times, ilustrowała serię przewodników turystycznych dla Taschena oraz książkę dla dzieci wydaną przez Thames & Hudson. Jej klienci to m. in. Nike, HBO, Panasonic, Showmax, Ikea, Apple, Melissa czy Skanska.

Prace Oli Niepsuj zdobyły srebrny medal Society of Illustrators NYC w 2017 roku, trzykrotnie wyróżniono je w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na ponad 140 wystawach w Polsce i 31 innych krajach m.in w Japonii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Portugalii, Belgii, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Kubie.

Wystawa czynna będzie do 1 sierpnia.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%