Zamknij

Patrycja Malinowska i Jacek Herzberg w Światłowni

20:46, 21.06.2020 | i
Skomentuj Jacek Herzberg. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Światłownia zaprasza w piątek i sobotę (26 i 27 czerwca) na dwa koncerty . W piątek o godz. 18 Rafał Bladowski zaprezentuje klasykę polskiej piosenki, a w sobotę o tej samej godzinie wystąpi Jacek „Buskin’ Jack” Herzberg – One Man Blues.

Patrycja Malinowska zaprezentuje klasykę polskiej piosenki. Dla Patrycji śpiew jest naturalny jak oddychanie. Występowała dla królowej Belgii, prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, prezydentowej Marii Kaczyńskiej oraz prezydentowej Anny Komorowskiej, a także w programie Od przedszkola do Opola (z Wolną Grupą Bukowina w piosence „Sielanka o domu”.), kilkakrotnie w Ciechocinku na Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, gdzie w 2009 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX.  W 2010 roku grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu w San Remo. W 2013 wzięła udział w programie Must be the Music w duecie „Czarno to widzę”, w którym doszła do finału.  Jest laureatką I miejsca na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, Nagrody Specjalną na I Ogólnopolskim Festiwalu dla Osób Niewidomych i Niedowidzących w Opolu. Statystowała w serialu Ojciec Mateusz, a w tym roku wzięła udział w nagraniach do serialu „Pasjonaci”. Jako jedyna Polka zakwalifikowała się na międzynarodowy festiwal w Hongkongu. Z przyczyn bezpieczeństwa i trudnej sytuacji politycznej festiwal został przełożony na następny rok, jednak Patrycja wierzy, że i tam zaśpiewa. 3 grudnia ub. roku wystąpiła na Zamku Królewskim w Warszawie podczas gali konkursu „Człowiek bez Barier”.

Jacek „Buskin’ Jack” Herzberg – One Man Blues

„Buskin’ Jack” to artystyczny pseudonim i zarazem nowe muzyczne wcielenie Jacka Herzberga – bydgoskiego bluesmana, założyciela i lidera kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności. W ciągu ponad 20 lat muzycznej aktywności ze swoimi zespołami – Green Grass, Doktor Blues, Double Six - wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce (Rawa Blues-Katowice, Bluesada-Szczecin, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Toruń Blues Meeting, Blues & Jazz Meeting-Katowice, Blues Express – Zakrzewo, Jimiway – Ostrów Wlkp, Muzyczny Camping – Brodnica, Suwałki Blues Festival), dużych imprezach plenerowych (np. „Przystanek Woodstock”, „Przystanek Olecko”, „Folk Fest – Krotoszyn”), a także w klubach bluesowych na terenie Polski i poza granicami.

Jego dorobek fonograficzny stanowią płyty: Green Grass – Ostatni Raz (1993), Green Grass – Tańcz z nami (2001), Green Grass – One Man Band (2004), Green Grass – Blues dla Majki (2007), Doktor Blues – Live (2008), Green Grass & Shrimp City Slim – Transatlantic Blues Project (2012), Green Grass – Blues Collection (2016).

Koncerty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz