Zamknij

Pokonkursowa wystawa IV Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w bwa

21:05, 16.07.2020 | i
Skomentuj Fot. Dariusz Gockowiak
REKLAMA

W sobotę, 18 lipca, w Galerii Miejskiej bwa przy  ul. Gdańskiej 20 odbędzie się wernisaż wystawy IV Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego - im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Będzie on zamknięty dla publiczności, ale wystawa  już następnego dnia zostanie udostępniona do zwiedzania.

Już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego. Do jego pierwszego etapu 487 autorów zgłosiło 1222 obrazy. Na podstawie nadesłanych fotografii cyfrowych prac do drugiego etapu zakwalifikowano 148 prac 78 autorów. Dzieła tych twórców prezentuje tegoroczna wystawa.

Jury w składzie: przewodnicząca prof. Aleksandra Simińska z Bydgoszczy,  prof. Wojciech Cieśniewski z Warszawy, dr Katarzyna Makieła-Organisty z Krakowa, dr hab. z Michał Misiak Krakowa i prof. Kazimierz Rochecki z Torunia, zebrało się 29 czerwca br. i zdecydowało o nagrodach.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

  • pierwsze miejsce – Dariusz Milczarek
  • drugie miejsce – Tomasz Wiktor
  • trzecie miejsce – Grzegorz Wnęk

Wyróżnienia otrzymali

  • Piotr Desperak
  • Bartłomiej Flis
  • Andrzej Kulig
  • Magdalena Rucińska
  • Olga Ząbroń

Pierwsze trzy miejsca związane są z nagrodami finansowymi (I miejsce – 15.000 zł, II miejsce – 8.000 zł., III miejsce 5.000 zł.). Planowane jest także przyznanie Nagrody Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w postaci zakupu muzealnego oraz Nagrody Prezesa ZPAP Okręg Bydgoski - wystawy indywidualnej w Galerii Wspólnej w Bydgoszczy. Wydany zostanie katalog, w którym znajdzie się jedna praca każdego autora zakwalifikowanego na wystawę pokonkursową.

Wystawa, której organizatorem jest Związek Polskich Artystów Plastyków, otwarta będzie do 30 sierpnia br.

Na zdjęciach członkowie jury: przewodnicząca prof. Aleksandra Simińska  prof. Wojciech Cieśniewski, dr Katarzyna Makieła-Organisty, dr hab. Michał Misiak, prof. Kazimierz Rochecki. Fot. Dariusz Gockowiak
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz