Zamknij

Krzysztof Gonia nowym dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

11:06, 07.01.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Od nowego roku Krzysztof Gonia został nowym dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.  Pracownikiem WiMBP jest już od ponad 15 lat.

Krzysztof Gonia zastąpił na stanowisku dyrektora WiMBP w Bydgoszczy Ewę Stelmachowską, która w lipcu ubiegłego roku przeszła na emeryturę. Funkcję pełniła nieprzerwanie od 1991 roku i była najdłużej urzędującym dyrektorem w historii placówki.

Krzysztof Gonia pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy od 1995 roku. Przed objęciem stanowiska dyrektora pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-inwestycyjnych i kierownika działu administracji. W roku 2005 ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku administracja. W roku 2010 ukończył podyplomowe studia w zakresie organizacji i zarządzania dla kadr kierowniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra Witolda Bełzy jest najstarszą i największą książnicą w Bydgoszczy – działa od 1 października 1903 r. Pierwszym polskim dyrektorem instytucji został w 1920 r. jej obecny patron, dr Witold Bełza. Obecnie księgozbiór WiMBP liczy ok. 869 tys. woluminów.  

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kkkkkk

6 1

Dobrze, że epoka Stelmachowskiej skończyła się bezpowrotnie. Bezbarwna postać i marna działalność bydgoskiej biblioteki za jej czasów. Nie do porównania z wizjonerem i tytanem pracy Witoldem Bełzą. 17:06, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MalgorzataMalgorzata

4 0

Panie Krzysztofie, gratuluję i życzę pomyślności i sukcesów. 11:35, 08.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz