Zamknij
REKLAMA

Malarstwo mistrzów dziecięcym okiem w Galerii Wieży Ciśnień

21:23, 11.02.2021 | i
Skomentuj
REKLAMA

Galeria Wieży Ciśnień przy ul. Filareckiej 1 zaprasza na najnowszą wystawę prezentowaną w dawnym zbiorniku wodnym. Od 13 lutego do 7 marca 2021 r. w godzinach otwarcia muzeum będzie można podziwiać reprodukcje dzieł wybitnych malarzy, takich jak Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh czy Andy Warhol, przygotowane przez dzieci z Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy.

Ekspozycja nosi tytuł „Dzieła wielkich mistrzów malarstwa okiem dziecka z niepełnosprawnością". Jest to projekt artystyczny, który od 4 lat realizowany jest w Zespole Szkół nr 30 Specjalnych przy ulicy Jesionowej 3A pod okiem dr. Jakuba Elwertowskiego ­– artysty malarza, oligofrenopedagoga.  Uczniowie tworzą barwne kolaże oparte na znanych dziełach mistrzów malarstwa  polskiego i zagranicznego, począwszy od średniowiecza aż po sztukę współczesną. Seria obrazów liczy już blisko 50 egzemplarzy i cały czas powstają nowe prace. Głównymi materiałami, którymi operują uczniowie są drobne fragmenty kolorowych papierów, gazet, barwnych bibuł oraz ich własna wyobraźnia.

Już w najbliższą sobotę (13 lutego 2021 r.) od godziny 13.00 będzie można zobaczyć wystawę. Wstęp do Galerii Wieży Ciśnień możliwy jest po zakupieniu biletu do muzeum (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł).

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%