Zamknij

Młyny Rothera nabierają formy i blasku. Od 1 maja otwarty taras

16:34, 29.04.2021 | i
Skomentuj Fot. UMB
REKLAMA

Od soboty, 1 maja, będziemy oglądać Wyspę Młyńską z nowej perspektywy – z tarasu. Obserwacji towarzyszyć będą dźwięki szumiącej wody.

Prezydent Rafał Bruski zapowiada, że Młyny Rothera staną się perłą architektury, która dopełni salon i serce miasta - Wyspę  Młyńską.  - Cieszę się, że możemy wreszcie – chociaż częściowo – oddać to wyjątkowe miejsce mieszkańcom. Kolejny etap to wypełnienie tego szczególnego budynku treścią, z której będziemy mogli czerpać wiedzę. To ma być wizytówka naszego miasta - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Instytucja zarządzająca Młynami Rothera otrzymała obiekt w stanie „deweloperskim”. Rozpoczyna drugi etap inwestycji. W trakcie wakacji mieszkańcy będą mogli zwiedzać zabytek i podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego.

Przetarg na pierwsze lokale gastronomiczne – kawiarnię na tarasie i lodziarnię w budynku dawnych łazienek ogłoszony zostanie już w maju br. Jest szansa, że zostaną otwarte jeszcze w tym sezonie. Lada dzień ruszą też przetargi na wyposażenie wnętrz. Kolejne części obiektu będą oddawane do użytku kolejno: spichrz zbożowy – początek 2022, Młyn Rothera (budynek centralny) – koniec 2022, spichrz mączny – połowa 2023. Zorganizowanie pierwszej wystawy stałej planowane jest na początek przyszłego roku. A już od soboty Młyn Rothera zaprasza na taras z fontanną.

- To dopiero przedsmak tego, co taras zaoferuje nam w przyszłym sezonie - mówi dyrektor Parku Kultury w Młynach Rothera Sławomir Czarnecki. - W tym roku przyjrzymy się temu, w jaki sposób użytkownicy korzystają z tarasu, gdzie się gromadzą, jakie są ich potrzeby. Na podstawie zebranych informacji przygotujemy wytyczne do zaprojektowania docelowego zagospodarowania tarasu. Konkurs na projekt ogłosimy w tym roku - dodaje Czarnecki.

Na razie, ze względu na ograniczenia stanu epidemii, na tarasie można jedynie pospacerować. Park Kultury zapowiada jednak ożywienie tego miejsca. W planie są m. in. plenerowe pokazy filmów, targi śniadaniowe, rodzinne warsztaty czy kameralne koncerty. 

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

ZenekToNieTenZenekToNieTen

4 3

A kiedy otwarcie muzeum mózgu Pana Prezydenta? 17:58, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

manufakturamanufaktura

5 1

Nic nowego Młyny nie rzucają na kolana W wielu polskich miastach stare kompleksy fabryczne i inne poprzerabiane są na siedziby wielu inicjatyw czyli wszędzie jest podobnie. Dla prawdziwego turysty to nie zabytek i nie żadna atrakcja ani ciekawe miejsce . 19:42, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TurystaTurysta

4 0

Kto to jest prawdziwy turysta ?????. Otworzyć muzeum Tego Zenka , jego ojca i sąsiada z góry będzie ubaw!!!!!!!!! 09:43, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

5 0

Ta studnia bez dna, POwinna mieć nazwę "Lodziarnia swojaków"... 13:02, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ktoś z tłumuKtoś z tłumu

2 0

Kim jest Sławomir Czarnecki...? Jaki ma dorobek i skąd się wziął? 14:47, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no i jak zwykleno i jak zwykle

1 1

wpompowane,,grube pieniądze,, ( dziwne transakcje ) i TYLKO skorupa, mocno wypruta w środku a zamiast oryginalnej architektury - stalowe flaki.Jednak CO tam będzie i na jakim poziomie ?? wciąż nie wiadomo.Nie ma to jak dobre samopoczucie p.Rafała. 14:07, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%