Zamknij

Nad pięknym modrym Kanałem jak za dawnych lat...

20:11, 11.07.2021 | i
Skomentuj W czasie koncertu "Nad pięknym modrym Kanałem" bydgoszczanie bawili się jak za dawnych lat... Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Piąty tego lata koncert plenerowy nad Kanałem Bydgoskim zachwycił. „Nad pięknym modrym Kanałem...” Justyna Gęsicka i Krzysztof Zimny z Kwartetem Unico przenieśli bydgoszczan we francuskich ogrodach przy Galerii Miedzyń w świat operetki i musicalu najwyższej próby.

Zespół Kanał Kultura już po raz piaty zaprosił bydgoszczan nad Kanał Bydgoski na plenerową muzyczną imprezę. Zabawa zaczęła się już w południe. W programie „Zagadek kilka Morskiego Wilka, czyli szanty dla dzieci nad Kanałem Bydgoskim" małych i dużych bawił zespół Zejman & Garkumpel. Przy dźwiękach żeglarskich piosenek zaprosił uczestników do wspólnego śpiewania i tańców.

Natomiast wieczorem dla koneserów operetki i musicalu nastała prawdziwa uczta. W programie „Nad pięknym modrym Kanałem..." rozległy się arcydzieła muzyki klasycznej, ogniste tanga, słynne walce i najpiękniejsze melodie z filmów i musicali takich jak m.in. "Skrzypek na dachu", "Noce i dnie", "Vabank".

Justyna Gęsicka, Krzysztof Zimny & Kwartet Unico w składzie: Marzena Mazurek - skrzypce, Katarzyna Nowaczewska-Manthey - fortepian, Mateusz Szwankowski - klarnet i Radosław Manthey - kontrabas, dali operetkowy i musicalowy popis. Walc "Nad pięknym modrym Dunajem" Johanna Straussa II  w wersji instrumentalnej wprowadził publiczność w klimat koncertu. A potem były perełki muzyki operetkowej i musicalowej. Czardasz "Kiedy skrzypki grają" Franciszka Lehára, "Pieśń neapolitańska" z repertuaru Andrei Bocellego i "Skrzypek na dachu" Jerry'ego Bocka przeniosły bydgoszczan jak za dawnych lat do czasów,  kiedy przychodziło się na Planty, nad Kanał Bydgoski, by odetchnąć.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%