Zamknij
REKLAMA

„Bulwar Zachodzącego Słońca”. Premiera wielkiej hollywoodzkiej produkcji za kilka dni w Operze Nova

18:50, 14.09.2021 | i
Skomentuj Bulwar Zachodzącego Słońca. Premiera wielkiej hollywoodzkiej produkcji za kilka dni w Operze Nova. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

65. sezon artystyczny Opery Nova 18 września otworzy premiera długo oczekiwanego musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca”. Musical Andrew Lloyda Webbera inspirowany jest znakomitym filmem Billy’ego Wildera „Sunset Boulevard”, którego akcja ukazuje dramat życia leciwej gwiazdy Hollywood i romansującego z nią młodego scenarzysty.

Dzisiaj w sali kameralnej Opery Nova odbyło się otwarte spotkanie dziennikarzy z realizatorami musicalu. Obecni byli artyści - wykonawcy głównych ról: Normy - Jolanta Litwin-Sarzyńska, Katarzyna Nowak-Stańczyk i Anita Steciuk i Joe:- Tomasz Bacajewski i Karol Drozd.

Za sprawą „Bulwaru Zachodzącego Słońca” Opera Nova wkroczy w wielkie hollywoodzkie produkcje, w świat magii wielkich gwiazd. Reżyserem spektaklu jest Jacek Mikołajczyk, a muzyczne kierownictwo nad musicalem sprawuje Krzysztof Herdzin. Wyjątkowych wrażeń artystycznych dostarczą choreografia autorstwa Jarosława Stańka i  Katarzyny Zielonki oraz kostiumy Ilony Binarsch.

Największym wyzwaniem, jakie stanęło przed realizatorami jednego z największych tytułów literatury musicalowej, była scenografia i przeniesienie go na scenę operową. Scenograf spektaklu Marek Napierała podkreślił, że nie jest przypadkiem, że dzieło wystawione będzie w Operze Nova. - To jest właściwa scena, taka najwłaściwsza, żeby "Bulwar" w Polsce pokazać. Potrzeba było przestrzeni, potrzeba było możliwości technicznych, które właśnie ten teatr ma. Potrzeba było ludzi, którzy przepracują, żeby takie przedstawienie zrealizować. To jest niezwykle duże przedsięwzięcie pod względem scenograficznym i wymaganego kunsztu obsługi technicznej - powiedział Marek Napierała, dodając, że "Bulwar Zachodzącego Słońca" jest przedstawieniem jego marzeń i hołdem złożonym kinu i aktorstwu.

Opera Nova wystawi spektakl we wrześniu 8 razy. Premiera - 18 września.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

NormaNorma

9 3

Brawo maestro Herdzin!!! 15:30, 15.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja pierd…Ja pierd…

7 0

Do minusujących…
Macie do czynienia z artystą klasy światowej, jakiego w Bydgoszczy nie było i jeszcze długo nie będzie.
21:10, 15.09.2021


skawskaw

2 6

Doskonała propaganda amerykańskiej kultury. Ciekawe, co my Polacy z tego mamy? Ciągle u nas hollywoodzkie mity; niech Amerykanie sami siebie reklamują a nie nasi im się podlizują 08:08, 16.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%