Zamknij
REKLAMA

Odbudowany gmach Teatru Kameralnego przekazany aktorom

05:00, 06.10.2021 | i
Skomentuj Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy
REKLAMA

Zespół Teatru Kameralnego otrzymał klucze do odbudowanego gmachu u zbiegu ulic Grodzkiej i Podwale. W budynku odbywają się już pierwsze próby.

Odbudowa Teatru Kameralnego u zbiegu ulic Grodzkiej i Podwale rozpoczęła się w 2019 roku. Konieczne było wzniesienie nowej konstrukcji głównego budynku. Podczas prac pod nadzorem konserwatora odtwarzano najcenniejsze elementy świadczące o historii gmachu, który przez wiele lat pełnił funkcje kulturalne. Obiekt jest w całości dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W sali dla publiczności są 232 miejsca w 13 rzędach  foteli.

- Bydgoszcz odzyskuje po wielu latach drugą scenę teatralną – mówił dzisiaj podczas obchodu nowej miejskiej placówki kulturalnej miasta prezydent Rafał Bruski.Cieszę się, że powołaliśmy wcześniej nową instytucję, która mogła z przysłowiowego marszu odebrać klucze do odbudowanego gmachu. Liczę, że zespół dyrektora Mariusza Napierały, pełen ciekawych pomysłów i optymizmu wykorzysta wszystkie możliwości techniczne nowoczesnego gmachu - dodał Bruski.

- Scena została wyposażona w liczne urządzenia techniczne. To między innymi jedyna w Bydgoszczy na stałe wbudowana scena obrotowa. Oprócz tego 16 wyciągów elektrycznych, wyciąg kurtynowy, 3 mosty oświetleniowe i zapadnia towarowo-dekoracyjna. Chcemy najpóźniej w lutym zaprosić bydgoszczan na spektakle – zapowiedział  dyrektor teatru Mariusz Napierała.

Roboty budowlane pochłonęły około 29 mln złotych.

Zdjęcia gmachu teatru sprzed laty i aktualne. Fot.: Urząd Miasta Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

skawskaw

1 0

Doskonała inwestycja, tylko czekać na żywą działalność. 17:31, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArAr

1 4

A skąd się wziął ten Napierała? Nie ma ludzi kultury w mieście nad Brdą...? Nie mogli zrobić dyrektorem Prussa albo Adamskiego? 09:41, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie ma?Nie ma?

1 1

Czym się kierowało gremium wybierając człowieka, który nie ma żadnego doświadczenia w teatrze , chyba po za jednym w kontaktach męsko-męskich? 15:28, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%