Zamknij

Bydgoscy galernicy "Honorowymi Świadkami Koronnymi Polskiej Kultury”

18:00, 13.11.2021 i Aktualizacja: 22:03, 19.11.2021
Skomentuj

19 listopada 2021  o godz. 18:00 w Salonie Hoffman KPCK wyróżnieni zostaną Jan Kaja i Jacek Soliński – wybitni związani z Bydgoszczą twórcy, którzy niemal całe swoje życie poświęcili kulturze i sztuce.

Jan Kaja i Jacek Soliński w 1979 roku uruchomili jedną z pierwszych prywatnych galerii, do której i w której „POLSKOŚĆ” literatury, muzyki i sztuki została wielokrotnie zaproszona i zaprezentowana na najwyższym światowym poziomie. To tutaj wielu debiutowało, pokazując swoje pierwsze prace, to w ścianach ich galerii autorskiej wciąż brzmią słowa, cytaty, strofy… To oni byli i są i miejmy nadzieję zostaną wśród nas „po wieczny czas…” – jak mawiał jeden z poetów, przyjaciel…

Dyplom „Honorowego Świadka Koronnego Polskiej Kultury” nie jest wyróżnieniem państwowym, okraszonym fanfarą ministerialnych peanów,  nie jest również nagrodą finansową, lecz jest  jedną z bardziej zaszczytnych form docenienia pracy twórczej, docenienia przez innych twórców, działaczy, koneserów kultury i sztuki, jak i środowisko artystyczne. Dotychczas nagrodę wręczono już między innymi twórcy Piwnicy pod Baranami – Piotrowi Skrzyneckiemu (pośmiertnie), wspaniałemu kompozytorowi i muzykowi Włodzimierzowi Nahornemu, czy Jarosławowi Struczyńskiemu – człowiekowi, dzięki któremu możemy podziwiać rekonstrukcje średniowiecznych bitew jak i wspaniałych artefaktów związanych z historią naszego kraju.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba „Teatr Tworzenia”.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%