Zamknij

14:08, 09.10.2018
8 października 2018 r. w auli Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/19 Akademii Sztuk Wszelakich. ASW wraz z Kujawskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Małym Uniwersytetem Dziecięcym stanowią 3 główne projekty edukacyjne realizowane przez Pracownię Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Akademia powstała w 2014 roku i jej specyfiką są wykłady o profilu humanistycznym społecznym i artystycznym. W gościnnych murach Biblioteki zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego oraz "Gaudeamus igitur" w wykonaniu Żeńskiego Chóru Kameralnego "Belcanto" pod kierownictwem Wiktorii Pancerz. Życzenia słuchaczom złożył dyrektor Filharmonii Pomorskiej Maciej Puto, Marlena Richert z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz przewodniczący Rady Naukowo-Programowej ASW prof. dr hab. Andrzej Dyszak, który również zaprzysiężył nowych członków społeczności akademickiej. Tegoroczny wykład inauguracyjny pt. "Irlandia zielona wyspa" wygłosiła dr Maria Walat z Katedry Językoznawstwa Angielskiego Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW. W części artystycznej wystąpił Bromberg Irish Band (trio) Są jeszcze wolne miejsca w grupie wykładowej 2018/19, osoby zainteresowane zapraszamy do KPCK przy placu Kościeleckich 6 do Pracowni Integracji Międzypokoleniowej w godz. 10-15 od poniedziałku do piątku. Akademia Sztuk Wszelakich jest skierowana do wszystkich, którzy ukończyli 18 lat.
REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@bydgoszcz24.pl
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz