Zamknij
REKLAMA

Viva Italia - Dominika Zamara z Włoch (sopran) i Michał Szymanowski (pianista)

Viva Italia - Dominika Zamara z Włoch (sopran) i Michał Szymanowski (pianista)
  • czwartek 30 czerwca, 17.00
  • 7.06.2018
  • Pałac Nowy w Ostromecku
  • wstęp wolny
Dominika Zamara urodziła się w 1981 roku we Wrocławiu. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie prof. Barbary Ewy Werner. Otrzymała stypendium na roczną naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie i kształciła tam swój głos u wielu wybitnych mistrzów sztuki i techniki bel canto, takich jak: Bruno Pola, Enrico De Mori, Alida Ferrarini, Mario Melani, Mirella Freni, Alessandra Althoff-Pugliese, Daniele Anselmi. W 2009 roku zadebiutowała we Włoszech. Zaśpiewała w wielu prestiżowych miejscach, m.in. w 2011 r. zaśpiewała główną partię w światowej premierze opery “Tramonto” Gaetano Coronaro, pod dyrekcją Maestro Stefano Carliniego, w Teatro Olimpico w mieście Vicenza we Włoszech. Otrzymała międzynarodową nagrodę "Drzewo Życia" za wybitne osiągnięcia artystyczne we Włoszech w regionie w Puglia.

Michał Karol Szymanowski - jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Zygmunta Rycherta. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Występował w Polsce, Europie (m. in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Belgii, Szwajcarii), Azji (Japonia, Korea, Hongkong) oraz za oceanem (w USA, Brazylii, Argentynie czy Wenezueli). Koncertował w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI), w Belwederze oraz w wielu filharmoniach na całym świecie. Michał Szymanowski nagrał dwie płyty dla wytworni CD Accord (Naxos) z utworami Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Józefa Wieniawskiego.

Na koncert zaprasza Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy z Elżbietą Renzetti. O godz. 16.00 z placu Kościeleckich na koncert do Ostromecka odjedzie bezpłatny autokar, powrót do Bydgoszczy o godz. 19.30.