Zamknij

czwartek, 12.07, godz. 18.00

Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego, ul. Chocimska 5

Bilety: wstęp wolny

Otwarcie wystawy obrazów Ryszarda Czajkowskiego pt. „Wspomnienie Lazurowego Okna”.  Podczas wernisażu odbędzie się też spotkanie poetyckie z Markiem Kazimierzem Siwcem pt. „Piosenka z drogi” oraz promocja tomu wierszy „Blask”.  Czytanie wierszy – Mieczysław Franaszek i Roma Warmus.

„Lazurowe Okno”, to część klifu Dumnie wystającego ze szmaragdowej toni Morza Śródziemnego na wyspie Gozo, będącej częścią archipelagu Wysp Maltańskich. Ten fantazyjnie wyrzeźbiony przez naturę kawałek skały, stał się wizytówką Malty. Do czasu owego feralnego dnia 8 marca 2017 roku, kiedy to na morzu rozszalało się prawdziwe piekło. Oszalałe fale sztormowe z rykiem rzucały się na kamienie „Lazurowego Okna”, pogrążając je, po nierównej walce w otmętach wzburzonego morza.

Całkiem przypadkowo przechodził tamtędy Ryszard Czajkowski. Mimo niesprzyjającej aury rozstawił sztalugi, wytrwale przenosząc na płótno to, co czuł, co widział i czego był mimowolnym świadkiem. Autor zaprasza na dalszy ciąg dramatycznej relacji z pobytu na Malcie, którą będzie  ilustrować obrazami.

Ryszard Czajkowski. Wspomnienie Lazurowego Okna, olej, płótno, Malta 2017

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone