Zamknij

środa, 29.08, godz. 18.00

Pałac Nowy w Ostromecku

Bilety: wstęp wolny

Coro Universitario de la Universidad Nacional de San Juan (Chór Uniwersytetu Narodowego w San Juan w Argentynie) utworzony został przez maestro Juana Argentino Petracchiniego 20 kwietnia 1968 r. Podczas swojej wieloletniej działalności występował na wielu scenach latynoamerykańskich, między innymi w Chile, Kolumbii, Meksyku, Brazylii, Peru, Wenezueli, a także w krajach europejskich, takich jak Portugalia, Niemcy, Hiszpania, Francja.

W 1993 r. został ogłoszony “oficjalnym chórem reprezentacyjnym Prowincji San Juan” przez Izbę Poselską tejże prowincji. Od roku 2014 do chwili obecnej dyrygentem chóru jest maestro Jorge Romero. W 2015 r., podczas XVIII Festiwalu i Konkursu Międzynarodowego D’Canto w Wenezueli chór otrzymał I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności za najlepsze wykonanie utworu wenezuelskiego.

Od 2017 roku Coro Universitario współpracuje z Teatro del Bicentenario (jest to Teatr Liryczny w San Juan) jako wykonawca partii chóralnych prezentowanych tam oper. W tym roku chór obchodzi 50. rocznicę utworzenia, którą świętuje podczas wyprawy po krajach Europy.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone