Zamknij

sobota, 15.09, godz. 12.00 - 16.00

Wyspa Młyńska

Bilety: Impreza otwarta

Na „Festyn rodzinny – animacje z Fundacją „Dr Clown” zapraszają „doktorzy clowni” – wolontariusze fundacji, którzy na co dzień odwiedzają pacjentów w szpitalach z „Terapią śmiechem”. W programie m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy przy muzyce, konkurencje sportowe i animacje.

–  Pomysł festynu rodzinnego wziął się z potrzeby niesienia radości i uśmiechu. Wiemy, że wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci, lubimy się bawić i aktywnie spędzać czas w gronie najbliższych. Rodzice będą mieli okazję i możliwość włączać się we wspólną zabawę, a jak wiadomo z perspektywy dziecka, czas spędzony z rodzicami jest bardzo ważny, ponieważ tworzy relacje i buduje więzi. Na dorosłych będą czekać także pokazy makijażu oraz bardziej wymagające tańce jak np. „belgijka” – zapowiada  Szymon Kotlewski, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Bydgoszczy.

Podczas festynu będzie prowadzona także wstępna rekrutacja nowych wolontariuszy.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Wolontariusze fundacji - „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i za pomocą interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. Każdego roku wolontariusze fundacji „Dr clown” docierają do 60 000 podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Bydgoscy „doktorzy clowni” w zeszłym roku dotarli z „Terapią śmiechem” w szpitalach w Bydgoszczy do ponad 3700 pacjentów.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone