Zamknij
REKLAMA

czwartek, 11.10, godz. 19.00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Bilety: wstęp wolny

Wernisaż wystawy Grupy fotograficznej B1.

Grupa B1 to dwóch ciechociński fotografów Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Artyści  w swojej sztuce starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości, nie skupiają się na „zwykłym" odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i  wykorzystaniu go do stworzenia własnego indywidualnego. Poprzez swoje prace  przedstawiają obrazy nierzeczywiste nie będące wycinkiem rzeczywistości, a raczej obrazy, które  przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem zmuszą go do głębszej analizy obrazu a nie tylko wchłonięcia znanych już mu widoków…

Piotr Komosiński, rocznik  76 - absolwent studium fotograficznego, które skończył z wyróżnieniem. Fotograf z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna. Porusza się w estetyce czarno białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem.

Krzysztof Gałązka, rocznik 84 -  absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, porusza się głównie w estetyce czarno-białej, ale nie obcy mu kolor. W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu. Fotografie te mają charakter osobisty, ale niejednokrotnie też osiągają uniwersalny przekaz.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone