Zamknij

piątek, 16.11, godz. 18.00

Światłownia, ul. Św. Trójcy 15

Bilety: Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł

„Zagrali i Poszli” z Gniezna są obecni na scenie od 1991 roku. Początkowo występowali jako duet gitarowy (Arek i Andrzej), wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji i każdym ognisku, dziś czterech/pięciu/sześciu, a w porywach do siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, banjo, banjolele, mandolina, gitara elektryczna i basowa, akordeon, instrumenty perkusyjne, saksofon, flecik i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące skrzyżowanie piosenki folkowej, bluesa, country i rocka. Z wielką swobodą śpiewają o wędrowaniu – po górach, po prerii, po morzach i oceanach, po pustyni…

ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej oraz z przeglądów piosenki żeglarskiej i szantowej – zaczęło się na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilkuletniej przerwie spowodowanej włóczęgą po świecie właśnie i okazjonalnymi występami, przypomnieli o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę. I się zaczęło drugie życie… – 2014 – dwa wyróżnienia na Giełdzie w Szklarskiej Porębie; – 2014 – Szanta Claus Festiwal w Poznaniu – I miejsce; – 2015 – nagroda „Promotor Kultury 2014″ podczas Gali Finałowej Plebiscytu „Człowiek Roku” ustanowiona przez portal turystyczny PiastowskaKorona.pl; – 40 YAPA w Łodzi 2015 – wyróżnienie; – XXIX Festiwal Piosenki Turystycznej i Studenckiej Bakcynalia – I miejsce w konkursie – Nominacja do udziału w XXXV Międzynarodowym festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2016 w Krakowie;  – 2016  – Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa na Międzynarodowym Festiwalu SHANTIES 2016; – 41 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2016 – wyróżnienie i nominacja do udziału w Festiwalu DANIELKA. – Nagroda Kulturalna Miasta Gniezna „Królik”.

Grają kilkanaście koncertów w roku i graliby częściej gdyby nie obowiązki rodzinne, zawodowe i inne pasje, którym nie chcą odpuścić oraz… inne muzyczne projekty, w które się angażują. W 2016 roku ZiP-om stuknęło 25 lat aktywności koncertowej! Ale z hucznymi jubileuszami poczekają do 30-stki!

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone