Zamknij

niedziela, 13.01, godz. 16.00

Pałac Nowy w Ostromecku

Bilety: wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł

Arek Czernysz Trio to projekt, który powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy związani z trójmiejską sceną. Zespół wykonuje autorską muzykę utrzymaną w stylistyce jazzowej. Dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z jazzową sekcją rytmiczną, muzycy wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie. Trio zostało docenione na krajowych i międzynarodowych festiwalach, a największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca na 42. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Citta di Castelfidardo we Włoszech w kategorii jazz music.

Arek Czernysz występował na festiwalach muzycznych, m.in. na Festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku, Ladies' Jazz Festiwal w Gdyni, czy Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2016 r. prowadzi własny projekt Arek Czernysz Trio dla którego komponuje i aranżuje.

Antoni Wojnar - perkusista i kompozytor. Obecnie student II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej. W lipcu 2017 zdobył nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego kompozytora podczas konkursu Film Music Competition na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Transatlantyk.

Filip Arasimowicz – kontrabasista. Student II roku studiów magisterskich w klasie kontrabasu jazzowego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Związany głównie z gdańską sceną jazzową, grał koncerty m.in. z Dominik Kisiel Trio, Minim Experiment, Nordwave, The Forest Tuner. W 2016 r. otrzymał z Nordwave I nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone