Zamknij

piątek, 15.02, godz. 19.00

Filharmonia Pomorska

Bilety: 120 zł

Na walentynki Filharmonia Pomorska przygotowała  koncert, z „sercowym” repertuarem i  udziałem wielkich osobowości polskiej estrady i sceny operowej. Na estradzie zaprezentuje się wyśmienity duet: Iwona Socha i Adam Zdunikowski.

Sopranistka Iwona Socha jest solistką Opery Krakowskiej, finalistką i zwyciężczynią krajowych oraz międzynarodowych konkursów.  W 2013 zdobyła prestiżowy laur Najlepszej Śpiewaczki Operowej w ramach ogólnopolskiej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W 2016 otrzymała Nagrodę Wydawców Katolickich Feniks za płytę z Missa Pastorita Józefa Zeidlera (wraz z Sinfonią Iuventus pod dyrekcją Pawła Przytockiego).

Adam Zdunikowski to  bardzo ceniony tenor. Studiował u Romana Węgrzyna w warszawskiej Akademii Muzycznej. Regularnie współpracuje z zagranicznymi i polskimi teatrami operowymi, również z bydgoską Operą Nova. W swym dossier artystycznym posiada blisko 70 partii operowych, a także bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, m.in. wykonał wszystkie dzieła oratoryjne Pendereckiego pod batutą kompozytora. Ponadto wykłada w  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Orkiestrę i solistów poprowadzi mistrzowska batuta Sławomira Chrzanowskiego. W 1990 objął stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej. Ze swoją orkiestrą występował wiele razy za granicą, np. w Rosji, Niemczech, Czechach, Słowacji czy Japonii. Dyrygował ponad 60 orkiestrami na świecie, w tym większością polskich zespołów filharmonicznych i kameralnych, z którymi nadal prowadzi stałą współpracę, regularnie występuje z orkiestrami czeskimi.

WALENTYNKI W FILHARMONII

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Sławomir Chrzanowski dyrygent
Iwona Socha sopran
Adam Zdunikowski tenor

W programie: miłosne duety z oper Mozarta, Verdiego, Bizeta, Donizettiego, Pucciniego.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone