Zamknij

niedziela, 28.04, godz. 19.00

Eljazz, ul. Kręta 3

Bilety: 25 zł

W koncercie zagrają: Mike Russell - USA - gitara, Mfa Kera - Madagaskar - śpiew, Zbigniew Wrombel - Polska - kontrabas, Adam Lemańczyk - Hammond organ, Józef Eliasz - Polska - perkusja.

Mike Russell – znakomity amerykański gitarzysta i wokalista, porównywany do George'a Bensona i B.B Kinga. Występował z ikonami światowej sceny muzycznej, jak Eddy Harris i Billy Bang. Jego jazzowo-rockowa formacja Walter Forest w latach 70. współpracowała z Andym Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „Black Woman” nagrana przez Glorię Taylor i nominowana do nagrody Grammy.

Mfa Kera – kompozytorka, pisarka, malarka, edukatorka muzyczna. Jako wokalistka współpracowała z takimi artystami jak: John Lee Hooker, Mickey Baker, Milton Buckner. Wypracowała własny styl „Ethno – Techno – Pan – African”. W oparciu o kompozycje Blacka Heritage’a, napisała i wyprodukowała musical „Odeyo”. 

Adam Lemańczyk - pianista, klawiszowiec, aranżer. Urodził się w 1992 roku w Malborku. Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej oraz popularnej. Na co dzień pracuje jako instruktor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

Zbigniew Wrombel - kontrabasista, kompozytor i aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych.

Józef Eliasz - doktor sztuki muzycznej, producent muzyczny, dyrygent, perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 1999 założył orkiestrę Eljazz Big – Band. Od roku 2002 jest dyrektorem artystycznym i producentem międzynarodowego festiwalu Bydgoszcz Jazz Festival. W roku 2012 zdobył "Platynową Płytę" w kategorii jazz za album "In the Rhythm of Chopin". Otrzymał najwyższą ocenę krytyków (pięć gwiazdek) w magazynie Jazz Journal za album "After The Catastrophe".

Godz. 17.00 - WARSZTATY MUZYCZNE - wstęp wolny, zgłoszenia: eljazz.bydgoszcz@gmail.com

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone