Zamknij

wtorek, 21.05, godz. 9.00 - 15.00

Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

Bilety: wstęp wolny

Organizatorzy zapraszają wszystkich studentów i uczniów szkół średnich, którzy myślą o pracy związanej z elektryką, elektroniką, automatyką bądź odnawialnymi źródłami energii oraz każdego zainteresowanego, na „Porażeni Pracą. Panel Pracodawców”. Jest to projekt społeczny, organizowany „przez młodych dla młodych”, którego celem jest spotkanie z przedsiębiorstwami z branży, mające pomóc przyszłym młodym inżynierom w stawianiu pierwszych kroków w karierze zawodowej. Będzie można dowiedzieć się, na co zwracają uwagę pracodawcy podczas rekrutacji i jak znaleźć wymarzoną pracę.

W programie przewidziane są targi pracy, panel dyskusyjny, podczas którego będzie można zadawać pytania przedstawicielom firm, oraz warsztaty i szkolenia o tematyce technicznej i umiejętności miękkich. Partnerami wydarzenia są: Canpack, Enea, Finder, NMG, Orlen Serwis, PGE Energia Ciepła, Pro Vento Energia, PSE, Sonel, Tele-fonika Kable.

Wiele badań wykazuje, że coraz trudniejsze staje się pozyskanie pracowników. Na północy kraju, ten problem dotyczy zwłaszcza inżynierów. Dlatego studenci ze Studenckiego Koła Naukowego SEP przy UTP, będącego częścią ogólnopolskiej organizacji - Stowarzyszenia Elektryków Polskich, która w tym roku obchodzi swoje 100-lecie działalności, postanowili wyjść temu naprzeciw. Projekt realizowany jest ze wsparciem platformy „Zwolnieni z Teorii”.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone