Zamknij

piątek, 14.06, godz. 18.00

Światłownia, ul. Trójcy 15

Bilety: Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł

„Wiersze i Dźwięki”  - to spotkanie, na którym w sposób swobodny przeplatać się będą wiersz i piosenki dwóch autorów: Wojciech Trzciński i Maciej Stobrawa.

Wojciech Trzciński, urodzony w Bydgoszczy, studia KUL Lublin,  kierunek – psychologia. kiedyś - praca w jednym z zakładów karnych, w oddziale dla skazanych z zaburzeniami psychicznymi. Prywatna praktyka psychoterapeutyczna . Żonaty. Lubi  chodzić ulicami oraz ocierać się o konkretne i ciekawe narracje – Singer, Chandler, Bukowski, Waltari, Chesterton, Greene, Kundera, Puzo, Głowacki…  Miłosz, Świrszczyńska, Hoeuellebecq – i owszem, również. Okazjonalnie pisuje wierszyki.  Niestety, nie śpiewa ich, lecz odczytuje - może to zresztą i dobrze.

Maciej Stobrawa - graniem na gitarze akustycznej lub elektrycznej i śpiewem próbuje oddać rytm, harmonię, puls basu, melodię i stworzyć emocjonalne zjawisko muzyczne -  piosenkę. Od zawsze uzależniony do melodii, rytmu i harmonii muzycznej. W latach szkolnych - granie na perkusji i gitarach z przyjaciółmi i kolegami. W Poznaniu - granie na gitarze i śpiewanie w studenckim zespole rockowym „Północ”. W Bydgoszczy - granie na basie w hardrockowym zespole „Demos Down”. Potem nic……. nic…… bardzo długo nic ……. - jedynie granie do szuflady. Od 2013 r. – granie na gitarach i śpiewanie m.in. własnych pomysłów muzycznych w rockowych aranżacjach w zespole „Niewidziani”. 

Zagranie na żywo autorskich kompozycji w wersji akustycznej ma oddać ich prostotę, bezpośredniość i pierwotny charakter.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone