Zamknij

niedziela, 25.08, godz. 19.00

Amfiteatr przy Operze Nova

Bilety: wstęp wolny

W ostatnim w tym roku koncercie z cyklu Rzeka Muzyki zatytułowanym "Kim ty jesteś dla mnie - Poświatowska/Radek" wystąpi Janusz Radek.

Janusz Radek to wokalista i aktor, charyzmatyczny artysta, obdarzony głosem o niekończącej się skali. Jest laureatem Grand Prix XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także I nagrody XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.

Artysta ma w dorobku kilka solowych albumów, które otrzymały status Złotej Płyty, m.in. "Królowa Nocy", "Dziękuję za Miłość", "Dziwny jest ten świat - opowieść Niemenem". Płyta "Serwus Madonna" przyniosła Januszowi Radkowi nominację do Fryderyków w kategorii wokalista i płyta poetycka.

Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowoczesnych aranżacjach. Projekt powstał nie tylko po to, by zdjąć z poezji Poświatowskiej płaszcz dziewczęcej infantylności, ale również po to, by postawić przed odbiorcą niezwykle istotne pytania, dotyczące natury człowieka, jego pragnień, marzeń i świadomości.  Radek pokazuje  nowe i eksperymentalne oblicze, wyraz jego aktualnych fascynacji muzycznych -

Recital mimo wykorzystania wierszy poetki wymyka się pojęciu piosenki literackiej. Poza  utworami z płyty „Kim Ty jesteś dla mnie” można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: "Sheila", "Czekam" "Wytrwale", czy "Dobro". Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne i elektroniczne, ale jednocześnie nastrojowe brzmienia.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone