Zamknij

środa, 11.09, godz. 18.00

Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6

Bilety: wstęp wolny

Kolejne spotkanie z cyklu Autor i aktor. Tym razem wieczór poświęcony będzie najnowszej książce Marka Migalskiego pt. „1989. Barwy zamienne”. Powieść, przedstawiająca fantastyczną wizję Polski będzie punktem wyjścia do rozmów z autorem oraz inscenizacji teatralnej, która tradycyjnie dopełni prezentowany temat. W kreacji aktorskiej obejrzymy Piotra Makarskiego. Spotkanie poprowadzi Adam Wierzbanowski.

1989. Barwy zamienne
W wypełnionym robotami i inteligentnymi maszynami świecie przyszłości ludzie mogą spędzić ostatni rok życia w dowolnej rzeczywistości. Możliwości hiperrealistycznej symulacji komputerowej są nieograniczone. Największą popularnością cieszą się rajskie scenerie, gwarantujące rok pełen doznań i cielesnych uciech. Mitch-27X71, który przed Wielką Wojną był znany jako Michał, decyduje się jednak na przeniesienie do swojej młodości — Polski w 1989 roku. Świat ultranowoczesnych technologii zamienia szarzyzna bloków z wielkiej płyty i niepewność towarzysząca zbliżającej się przemianie systemowej. Michał przygląda się z boku sobie, swoim moralnym wyborom i wydarzeniom, które zmienią nieodwracalnie losy ludzkości.

„1989. Barwy zamienne” to fantastyczna wizja Polski wypełnionej ultranowoczesną technologią, która pomaga bohaterowi manipulować rzeczywistością.

Marek Migalski — doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Jeden z najbardziej cenionych komentatorów życia politycznego w Polsce. Jest autorem i redaktorem kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych. Jego literacki debiut — Wielki finał — ukazał się w 2018 roku.

Piotr Makarski – aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy, lektor, konferansjer, muzyk (gra na kilku instrumentach), kompozytor, wokalista, performer (PWST we Wrocławiu). Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, współpracował z: Teatrem Jelenigórskim, Teatrem Nowym w Słupsku, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem na Woli w Warszawie, Teatrem Współczesnym w
Warszawie, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa, Sceną na Lubelskiej, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica. Znany z seriali i filmów: „Miłość na zakręcie” (Andrzej, rola główna), „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Plebania”, „Na Wspólnej”, „Ślad”, „Diagnoza”, „O mnie się nie martw”, ”Chaos”, „Ziarno prawdy” oraz dubbingów, audiobooków i reklam. Warsztat aktorski wzbogaca o technikę improwizacji współpracując z Klubem Komediowym w Warszawie.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone