Zamknij

niedziela, 10.11, godz. 14.00 - 17.00

Od 10.11.2019 do 10.11.2019

Pałac Nowy w Ostromecku

Bilety: wstęp wolny

Muzyczny salon w Pałacu Nowym - to nowy cykl muzyczny, którego miejscem realizacji stanie się salon złoty w Pałacu Nowym w Ostromecku. Bydgoscy muzycy grać będą przeboje muzyki klasycznej.

Wystąpią:

- Tomasz Gumiela.

Artysta jest cenionym pianistą i kameralistą. W 2015 roku uzyskał tytuł doktora sztuki i aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prowadząc zajęcia z fortepianu i kameralistyki wokalnej. Ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (za nagranie dla firmy fonograficznej DUX w 2008 roku). Był wielokrotnie nagradzany jako kameralista na prestiżowych konkursach wokalnych i kameralnych (w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Nowym Sączu, Włoszakowicach). Pianista ma w swoim dorobku dwie płyty kameralne z pieśniami polskich kompozytorów XX wieku. Jest kompozytorem muzyki do filmu krótkometrażowego Obiekty znalezione oraz wykonawcą ścieżki dźwiękowej w filmie F. Bajona Kamerdyner (2018).

 

- Joanna Derenda-Łukasik, Marzena Buchwald

Marzena Buchwald – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej, Akademii Muzycznej im. W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie klawesynu prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej. Zainteresowania muzyką zespołową zawiodły pianistkę na Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w zakresie kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Barbary Halskiej. Za swoją działalność pedagogiczną i artystyczną w roku 2005 została wyróżniona przez Ministra Kultury Rzeczpospolitej Polskiej odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

Joanna Derenda-Łukasik – pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2006) w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego. Wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych, gdzie zdobyła liczne zdobyła nagrody i wyróżnienia. Za swoją działalność artystyczną została nagrodzona: Odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2014), Nagrodą Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2017), Dyplomem Laureata w II International Master Competition for Music Teachers w Warszawie (2014).