Zamknij

Muracki śpiewa Nohavicę

Muracki śpiewa Nohavicę
  • czwartek  listopada, 18.00
  • 24.11.2019
  • Światłownia, ul. Św. Trójcy 15
W 2016 roku ukazała się płyta Antoniego Murackiego pt.: „Muracki śpiewa Nohavicę”. Na płycie znajdują się pieśni czeskiego barda pięknie przetłumaczone i zaśpiewane przez Antoniego, a również dwa bonusowe utwory w wykonaniu Jarka, również po polsku. Niektóre utwory jak Sarajewo czy Moja mała wojna są bardziej znane, jednak usłyszymy też pieśni z najnowszej płyty Jarka oraz zupełnie nieznane. Wszystkie utwory zostały opatrzone interesującymi aranżacjami i niebanalnie wykonane przez A.Murackiego.

Koncert kipi muzyczną energią i ma bardzo pozytywny przekaz. Nie brak w nim również lirycznych akcentów, tak charakterystycznych dla twórczości Nohavicy. W koncercie pojawią się też pieśni satyryczne, jak Futbol, Pochód zdechlaków czy Gdy odwalę kitę.

To dwugodzinne spotkanie z twórczością czeskiego pieśniarza, w znakomitych przekładach i brawurowych wykonaniach powinno zadowolić nawet wybrednych słuchaczy.

Antoni zaśpiewa też swoje pieśni i tłumaczenia /Kryl, Rozenbaum, Wysocki/.

Za gitary i wokale odpowiada Antoni Muracki. W koncercie towarzyszyć mu będzie Witold Cisło /gitary, bas, gitara barytonowa, bałałajka/.