Zamknij

niedziela, 24.11, godz. 18.00

Od 24.11.2019 do 24.11.2019

Światłownia, ul. Św. Trójcy 15

Bilety: 35 zł

W 2016 roku ukazała się płyta Antoniego Murackiego pt.: „Muracki śpiewa Nohavicę”. Na płycie znajdują się pieśni czeskiego barda pięknie przetłumaczone i zaśpiewane przez Antoniego, a również dwa bonusowe utwory w wykonaniu Jarka, również po polsku. Niektóre utwory jak Sarajewo czy Moja mała wojna są bardziej znane, jednak usłyszymy też pieśni z najnowszej płyty Jarka oraz zupełnie nieznane. Wszystkie utwory zostały opatrzone interesującymi aranżacjami i niebanalnie wykonane przez A.Murackiego.

Koncert kipi muzyczną energią i ma bardzo pozytywny przekaz. Nie brak w nim również lirycznych akcentów, tak charakterystycznych dla twórczości Nohavicy. W koncercie pojawią się też pieśni satyryczne, jak Futbol, Pochód zdechlaków czy Gdy odwalę kitę.
To dwugodzinne spotkanie z twórczością czeskiego pieśniarza, w znakomitych przekładach i brawurowych wykonaniach powinno zadowolić nawet wybrednych słuchaczy.
Antoni zaśpiewa też swoje pieśni i tłumaczenia /Kryl, Rozenbaum, Wysocki/.
Za gitary i wokale odpowiada Antoni Muracki. W koncercie towarzyszyć mu będzie Witold Cisło /gitary, bas, gitara barytonowa, bałałajka/.