Zamknij

Hanna Józefowska. Ukryta modalność bytu

Hanna Józefowska. Ukryta modalność bytu
  • czwartek  stycznia, 18.00
  • 16.01.2020
  • Galeria Miejska bwa, ul. Gdańska 20

„Ukryta modalność bytu” to graficzny zapis obrazów wykorzystujących poetyckie formy literackie takie jak symbol, metafora, czy alegoria. Podobnie jak utwór poetycki nierozerwalnie związany jest z tytułem, który w tym wypadku staje się kluczem do całości utworu. Poprzez wykorzystanie środków literackich zaakcentowana zostaje warstwa znaczeniowa – treść pracy. […]
„Ukryta modalność bytu” to świat symboli. Całość moich analiz i interpretacji (zawartych w cyklach prac i rozwijających się w wielu ich formach) miała służyć ukazaniu źródeł które mnie zafascynowały i fascynują nadal jak również wykazać tym samym ich wpływ na mnie samą. Stworzone prace nawiązują wieź dialogu ze sztuką im niewspółczesną natomiast poprzez formę osadzone są we współczesności.
Hanna Józefowska

Hanna Józefowska – doktor sztuk pięknych od 2014 roku, obrona rozprawy doktorskiej z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu; absolwentka Wydziału Grafiki – ASP w Poznaniu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, ASP w Poznaniu i UMK w Toruniu. Do tej pory wzięła udział w około 80 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Francja, Dania, Belgia, Anglia,Hiszpania, Ukraina); autorka 12 wystaw indywidualnych, w tym dwóch zagranicznych w Danii i Belgii, nagrodzona w konkursach takich jak między innymi: Polygonum – Galeria Miejska bwa w Bygdoszczy, Manufaktura Satyry czy Satyrykon.

Wystawa Hanny Józefowskiej wraz z towarzyszącym jej katalogiem jest formą nagrody, za zdobycie 3. miejsca w Konkursie Twórców Województwa Kujawsko-Pomorskiego – POLYGONUM 4.

Kurator wystawy: Danuta Pałys

październik 2020


1.10 czwartek
Moniuszko 200 / Kasia Moś & Aukso
4.10 niedziela
Akademie fürAlte Music Berlin (Akamus)
9.10 piątek
Dziewczyny na warsztat

Dziewczyny na warsztat

9 października 2020 

Czytaj więcej