Zamknij

Rok i Zuzanna Mulec

Rok i Zuzanna Mulec
  • czwartek  stycznia, 18.00
  • 24.01.2020
  • Światłownia, ul. Św. Trójcy 15

Rok pochodzi ze Słowenii, ale od ponad trzech lat mieszkam w Żyrardowie, do którego przywiodła go miłość. Od dziecka zajmuje się muzyką. Śpiewał w kilku różnych chórach i potrafi grać na fortepianie, gitarze, akordeonie i harmonijce ustnej. Aranżowanie coraz to nowszych utworów i eksperymenty z dźwiękiem są jego ogromną pasją. Przez kilka lat był członkiem zespołu Skromni Band, grającym muzykę religijną. Z wykształcenia jest anglistą, a pracuje jako przewodnik na Niewidzialnej Wystawie. Szybko zaaklimatyzował się w Polsce, ale przez cały czas chętnie pogłębia wiedzę o tutejszej kulturze i doskonali znajomość języka.

Zuzia studiuje lingwistykę stosowaną na UW i mówi w trzech językach obcych: angielskim – który pasjonował ja od czasów szkolnych, niemieckim i słoweńskim. Śpiewa od wielu lat. Jej największe osiągnięcia wokalne to: I miejsce na festiwalu Debiuty w Lublinie, Grand Prix festiwalu Tomaszowska Wiosna, trzykrotna nagroda na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, udział w jubileuszowym koncercie Ireny Santor oraz współpraca z Tomaszem Krezymonem – akompaniatorem Michała Bajora. Ponad rok temu odkryła instrument zwany cajonem, a ponieważ bardzo pasuje do jej poukładanej osobowości, zaczęła wykorzystywać go na występach.

W skrócie: są młodym małżeństwem, które połączyła wakacyjna miłość, wspólne tematy i zainteresowania.

W programie koncertu znajdą się utwory w czterech językach: polskim, angielskim, słoweńskim i jidysz. Będzie można usłyszeć zarówno sentymentalne, skłaniające do refleksji utwory, jak i parę skocznych, rytmicznych kawałków. Z pewnością wybrzmi kilka wielkich przebojów, jednak zaprezentują także rzadziej spotykane na co dzień piosenki, które według nich warto poznać, a wszystko to zaaranżowane na wokal, klawisz/gitarę i cajon.

wrzesień 2020


24.09 czwartek
Spotkanie poetyckie z Janem Wachem
29.09 wtorek
Mecz żużlowy Polska - Rosja