Zamknij

Patrycja Malinowska

Patrycja Malinowska
  • czwartek  stycznia, 18.00
  • 31.01.2020
  • Światłownia, ul. Św. Trójcy 15

Patrycja Malinowska jest absolwentką szkoły muzycznej w Sierpcu.Od najmłodszych lat bierze udział w konkursach wokalnych, recytatorskich oraz gra w spektaklach teatralnych. Występowała dla królowej Belgii i prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, prezydentowej Armenii, w programie "Od przedszkola do Opola", kilkukrotnie w Ciechocinku na festiwalu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, gdzie w 2009 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX, występowała dla prezydentowej Marii Kaczyńskiej oraz prezydentowej Anny Komorowskiej i dla zaproszonych żon ambasadorów akredytowanych w Polsce.

W 2010 roku grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął 1. miejsce na międzynarodowym festiwalu w San Remo. W 2013 wzięła udział w programie Must be the Music w duecie „Czarno to widzę” – w którym doszła do finału. Koncertowała również poza granicami kraju, w Brukseli, Czechach, Słowacji i Chorwacji.

W 2015 roku wystąpiła na Festiwalu Opery i Operetki w Ciechocinku na zaproszenie Dyrektora Kazimierza Kowalskiego. Śpiewała również z Markiem Torzewskim. Wzięła udział w nagraniach płyt pod nazwa „Góralskie serce”, gdzie aranżacje do utworów pisał Adam Sztaba. Na jednej z płyt Patrycja wystąpiła z Piotrem Cugowskim, wykonując utwór I Finally Found Someone z repertuaru Bryana Adamsa i Barbary Streisand. Występowała na koncertach z orkiestrami pod dyrekcja Adama Sztaby, Zbigniewa Górnego, Marka Czekały czy Orkiestry Klimatycznej z Nowego Targu pod batutą Agnieszki Krainer. Patrycja występowała również na deskach płockiego teatru im. Jerzego Szaniawskiego, grając w takich spektaklach jak: „Ubu Król”, „Romeo i Julia”. W tym roku zdobyła III miejsce na Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „FILMOSENKI” w Warszawie, I miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, Nagrodę Specjalną na I Ogólnopolskim Festiwalu dla Osób Niewidomych i Niedowidzących w Opolu, nagrodę publiczności oraz II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu „Muzyka otwiera duszę” w Bydgoszczy, nagrodę GRAND PRIX na ogólnopolskim festiwalu dla osób niewidomych i niedowidzących w Turku.

Patrycja jest współautorem spektaklu pt. „Świat za sto lat”, opowiadającego o życiu ludzi niewidomych. Spektakl ten był wystawiony w Płocku i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Teatrzyk, który został stworzony na potrzeb przedstawienia złożony był z trójki niewidomych osób. Spektakl został zauważony na festiwalu teatralnym w Warszawie, gdzie zajął II miejsce. W roku 2014 wzięła udział w festiwalu zaczarowanej piosenki, gdzie w finale towarzyszyła jej Mela Koteluk. I również w tym samym roku wzięła udział w koncercie kolęd na zaproszenie ambasady Słowacji w Brukseli, gdzie miała zaszczyt śpiewać dla księcia Belgii. W 2017 roku brała udział w konkursie „Człowiek bez Barier”, gdzie w głosowaniu publiczności znalazła się na II miejscu. W tym samym roku została wyróżniona nagroda marszałka województwa mazowieckiego w konkursie „Barwy Wolontariatu” za działalność charytatywna.

wrzesień 2020


24.09 czwartek
Spotkanie poetyckie z Janem Wachem
29.09 wtorek
Mecz żużlowy Polska - Rosja