Zamknij
REKLAMA

piątek, 12.01, godz. 18.00

Światłownia, ul. Św. Trójcy 15

Bilety: Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł

Sopranistka Daria Wójcik i tenor Remigiusz Kuźmiński to artyści, którzy wielokrotnie już koncertowali na scenie Światłowni. Muzycy są  związani z bydgoskim środowiskiem artystycznym, gdyż tutaj uzyskali wykształcenie muzyczne. W piątek wystąpią w ramach koncertu noworocznego, na który złożą się najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i utwory bożonarodzeniowe.

Daria Wójcik jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku - pedagogika, kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu w klasie wokalistyki. Uczyła się śpiewu klasycznego pod kierunkiem cenionej śpiewaczki operowej i pedagog - prof. Małgorzaty Ratajczak.

Remigiusz Kuźmiński to absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej i prof. Krzysztofa Szydzisza, oraz w klasie dyrygentury prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu w klasie wokalistyki prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone