Zamknij

Święto Niepodległości u terytorialsów

11.21, 11.11.2021 i Aktualizacja: 11.37, 11.11.2021
Skomentuj
REKLAMA

Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pokazują, że odzyskanie niepodległości Polski można świętować na wiele sposobów.

Obchody każdego święta państwowego wiążą się z Mazurkiem Dąbrowskiego. W związku z tym można spotkać terytorialsów śpiewających hymn w różnych miastach województwa. 9 listopada byli obecni w Szkole Podstawowej w Grucie, a 11 listopada hymn będzie można zaśpiewać wspólnie z żołnierzami WOT we Włocławku (11.40 - Bazylika Katedralna), Toruniu (13.30 - przy pomniku J. Piłsudskiego), Żninie (11.00 - przy pomniku Walki i Męczeństwa) oraz w Inowrocławiu (przy pomniku Powstańców Wielkopolskich - 11.00). Zostaną również złożone pamiątkowe wieńce w miejscach pamięci, tak jak 9 listopada pod pomnikiem męczeństwa mieszkańców gminy Gruta pomordowanych i zamęczonych w obozach hitlerowskich i sowieckich łagrach. 

Bieg Niepodległości

Jak Święto Niepodległości wiąże się z hymnem, tak utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej jest obowiązkiem żołnierza. Nawiązując do istoty sportu w służbie, mundurowi, którzy na co dzień stacjonują w koszarach przy ul. Warszawskiej 10 w Bydgoszczy, pobiegli 5 i 10 km w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Jest to początek nowej tradycji w młodej jeszcze brygadzie, która powstała 15 stycznia 2018 r. 

Czym skorupka za młodu

Żołnierze z 83. batalionu lekkiej piechoty odwiedzili przedszkole „Tarpno” w Grudziądzu, by przypomnieć o najważniejszych zasadach prezentowania barw narodowych. Podczas uroczystości w towarzystwie najmłodszych została podniesiona flaga państwowa na maszt.

Chwilę później żołnierze pojawili w przedszkolu Montessori nr 1, by spotkać się z dziećmi i razem odśpiewać hymn Polski. Obecny tam społecznik Roman Sarnowski, Instruktor Jednostki Strzeleckiej 3301 wraz z uczennicami z 3 LO nakreślili rys historyczny wspaniałych, polskich bohaterów, rycerzy niezłomnej walki o niepodległość. Dzieci miały okazję przymierzyć sprzęt wojskowy i poczuć się jak prawdziwi żołnierze.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%