Zamknij

Szpital tymczasowy w Ciechocinku ponownie przyjmuje chorych na COVID-19

14:46, 01.12.2021 i Aktualizacja: 14:55, 01.12.2021
Skomentuj Szpital tymczasowy w Ciechocinku ponownie działa. Fot. Jacek Nowacki Szpital tymczasowy w Ciechocinku ponownie działa. Fot. Jacek Nowacki

Od dziś w Ciechocinku ponownie działa szpital tymczasowy. W budynku 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnego przygotowano  66 miejsc dla chorych z COVID-19.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, dyrektor ds. lecznictwa 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Ciechocinku Dariusz Marcinkowski oraz pełnomocnik wojewody kujawsko-pomorskiego do spraw szpitala tymczasowego Jerzy Kowalik powiadomili dzisiaj podczas konferencji prasowej o tym, że szpital tymczasowy zaczyna od 1 grudnia ponownie przyjmować pacjentów chorych na COVID-19.

- Naszym celem jest to, aby jak najdłużej zachować wszystkie funkcje szpitali. W tym momencie nie ma większych problemów i mam nadzieję, że szczyt fali będziemy mieli niedługo za sobą, a liczba zachorowań zacznie spadać - powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i dodał, że w województwie spadł procent pozytywnych wyników testów na koronawirusa. Obecnie pozytywnych jest 26 procent wszystkich testów.

Szpital tymczasowy w Ciechocinku dysponuje tak jak poprzednio 66 miejscami, w tym 10 miejscami respiratorowymi. O kompletowaniu kadry medycznej do placówki mówił dyrektor ds. lecznictwa Dariusz Marcinkowski.

- Oparliśmy się głównie na kadrze, z którą mieliśmy już przyjemność pracować. Są to osoby zmotywowane, bardzo zaangażowane, które przyjechały do naszego szpitala z własnej woli. W kadrze jest także kilkanaście osób z naszego szpitala. Mamy doświadczenie z poprzedniej działalności, w związku z czym jesteśmy przygotowani i optymistycznie nastawieni, choć wiemy, że praca będzie ciężka, a dane statystyczne wskazują na to, że będziemy mieli dużo pracy, ale po to jesteśmy – podkreślił dyr. Marcinkowski.

Pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego Jerzy Kowalik poinformował, że szpital tymczasowy ma dobre zabezpieczenie tlenowe, ponieważ dysponuje trzema zbiornikami. Wiodący ma 10 ton, a dwa dodatkowe po dwie tony.

- Udało nam się dokonać modyfikacji instalacji tlenowej pod kątem nowych wymagań. Możemy mieć nawet 30 miejsc z wysokim przepływem high-flow, dzięki czemu wzrośnie komfort leczenia pacjentów. Szpital nie funkcjonował przez 8 miesięcy, dlatego wszystkie sprzęty i instalacje zostały dokładnie sprawdzone. Pacjenci, którzy przybędą do tego szpitala, będą mieli bardzo dobre warunki – zapewnił Kowalik.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

5 3

Panie Bogdanowicz, niezły burdel z Polski zrobiliście partacze. Waszą "twarzą jest zachłanny Krzysiu z Podkarpacia a "znakiem firmowym", te pseudo szpitale-widma, w których lodziarze przewalają miliardy na koszt nasz, okradanych przez was Polaków. Ten wasz rząd, to z małymi wyjątkami, banda niebezpiecznych dla nas idiotów z bezczelnym oszustem i kretynem ekonomicznym premierem na czele. Wyrzućcie tego Pinokia, niszczącego Polskę oraz oszczędności i dochody Polaków. Wyrzućcie niedouczonego Glapińskiego, który jedyne co potrafi, to zatrudnianie za wielką kasę pań do towarzystwa oraz skuteczne niszczenie wartości polskiego pieniądza. Zamiast stać na jej straży do czego zobowiązuje go martwa jak ryba tzw. konstytucja PRL-bis. też Jeśli tego nie zrobicie, uczynią to inni, a wtedy także dla Pana będzie już za późno. 16:18, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rinnrinn

1 1

na lozeczku w Ciechocinku 11:31, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%