Zamknij

Asp. szt. Piotr Jankowski pokierował akcją ratowniczą przez telefon. 6-latek uratowany

11:11, 25.04.2018 i Aktualizacja: 12:00, 25.04.2018
Skomentuj Asp. szt. Piotr Jankowski. Fot. KWP w Bydgoszczy Asp. szt. Piotr Jankowski. Fot. KWP w Bydgoszczy

Asp. szt. Piotr Jankowski, policjant z Nakła, profesjonalnie poprowadził  przez telefon akcję ratowniczą  6-letniego Bartka.

Wczoraj, 24 kwietnia, około godz. 21.00 do nakielskiej komendy policji dodzwoniła się roztrzęsiona mieszkanka Nakła i powiadomiła dyżurnego, że jej 6-letni syn przestał oddychać. Telefon odebrał asp. szt. Piotr Jankowski i z pełnym profesjonalizmem oraz opanowaniem po kolei instruował roztrzęsioną kobietę, co ma robić.

Po pierwsze, nakazał odchylić głowę dziecka, wykonać dwa wdechy ratownicze, a następnie 30 uciśnięć klatki piersiowej. Kobieta mimo okazywanej paniki, wykonywała wszystkie polecenia policjanta i już po pierwszych jego komendach chłopiec zaczął samodzielnie oddychać, ale dostał drgawek. Taki rozwój sytuacji asp. szt. Piotra Jankowskiego nie zaskoczył: nakazał chronić głowę chłopca przed ewentualnymi urazami.

W tym samym czasie drugi z dyżurnych policjantów wezwał pod wskazany adres zespół ratownictwa medycznego. Prowadzący rozmowę z matką upewniał się, czy dziecko oddycha i zalecił też ułożenie 6-latka w pozycji bocznej. Instruował kobietę, co robić tak długo aż do mieszkania weszła załoga pogotowia, która zabrała dziecko do szpitala.

- Kobieta podziękowała policjantowi za nieocenioną pomoc przy ratowaniu życia syna - poinformowała mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy w KPP w Nakle nad Notecią.

Nagranie telefoniczne: http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/136/136-207720.mp3

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%