Zamknij

Adrian Mól radnym toruńskim z ...Bydgoskiego Przedmieścia

22.50, 04.11.2018 was Aktualizacja: 12.14, 02.12.2018
Skomentuj Adrian Mól. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego uzyskał w Toruniu mandat radnego z listy KW Prawo i Sprawiedliwość.

- Jestem góralem, który zawędrował na niziny - śmieje się Adrian Mól. Urodził się w Limanowej, studia politologiczne i dziennikarskie odbył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, mieszka z żoną i córką w Toruniu, a pracuje w Bydgoszczy.

Toruń jest podzielony na cztery okręgi wyborcze. Najmniejszy to Bydgoskie Przedmieście, gdzie do zdobycia jest tylko 5 mandatów (w pozostałych 6 i 7). Adrianowi Molowi udało się uzyskać mandat radnego z tego okręgu. Kandydował z  pierwszego miejsca na liście wyborczej. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w toruńskiej radzie miasta będzie sześcioosobowy.

Czy rzecznik wojewody może jednocześnie wypełniać obowiązki radnego? -  Rafał Bochenek był rzecznikiem rządu i w tym samym czasie radnym powiatowym w Wieliczce - przypomina Adrian Mól.

Zdarza się czasami, że radni pełnią odpowiedzialne funkcje daleko od miejsca zamieszania. W Bydgoszczy także. Mirosław Jamroży szefował w poprzedniej kadencji bydgoskiemu klubowi radnych PiS, zajmując stanowisko wiceprezesa zarządu poznańskiej spółki Enea-Pomiary. Anna Lewandowska jako dyrektor Szpitala Miejskiego  w Bydgoszczy sprawowała mandat radnego w podwarszawskiej gminie Konstancin-Jeziorna.

(was)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Po co ten?Po co ten?

7 3

Adrian Mól, który urodził się w Limanowej, studia politologiczne i dziennikarskie odbył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, mieszka z żoną i córką w Toruniu, ma pracować w Bydgoszczy? Dlaczego za to,że coś czasami powie i to najczęściej bez sensu, mamy mu jeszcze płacić za dojazdy? Czy, u tow.bambra M. Zaleskiego, nadprezydenta Torunia P. Całbeckiego, w biurze poselskim A. Sobeckiej,czy I. Michałek -tej od głodującego J. Gowina, u rektora Ukrywamy Mendy Komuny A.Tretyna , nie znajdzie się dla niego posadka na miejscu?Czy, nie lepiej te pieniądze za dojazdy do Bydgoszczy przeznaczyć dla tartaka ,żeby nieudolny wojewoda nie musiał prosić o dodatkowe premiera Morawieckiego? 15:05, 05.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Koryto... Koryto...

4 3

Brawo lepiej tego ująć nie mogłeś/aś. Taki porządny picuś rydzykowy jest po szkole, która dba o kasę. 15:48, 05.11.2018


Mól Mól

7 3

Tragedia...Niech wraca skąd przybył. 15:18, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Młody już utuczony?Młody już utuczony?

6 3

niczym też student od dyrektora Rydzyka niejaki Misiewicz, czy najgorszy marszałek w Polsce, miłośnik gęsi Pietrek Całbecki? 16:13, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HbHb

3 2

KASA , kasa , panowie. 10:40, 12.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%