Zamknij

W sobotę przysięga terytorialsów w Toruniu

10:32, 23.01.2019 i Aktualizacja: 10:44, 23.01.2019
Skomentuj

W najbliższą sobotę, 26 stycznia br. o godzinie 10.00 na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, ul. Sobieskiego 36, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT złożą uroczystą przysięgę wojskową. Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich terytorialsów w 2019 roku na terenie CSAiU.

O godz. 10.00 na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przysięgę na sztandar CSAiU złoży ponad 40 ochotników (w tym 11 kobiet), którzy ukończą szkolenie podstawowe i rozpoczną 3-letni okres szkolenia. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT.

Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 11 stycznia br. w ramach projektu „Ferie w mundurze” i zasilą 81. Batalion Lekkiej Piechoty w Toruniu. W 81. BLP będzie stacjonować kilkudziesięciu żołnierzy, a podczas szkoleń i kursów, które przechodzą co miesiąc terytorialsi, będzie to nawet kilkaset osób. Docelowo 8. Kujawsko-Pomorska Brygada OT ma liczyć około 2,5 tys. żołnierzy. Cały czas wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą starać się o przyjęcie do służby poprzez Wojskowe Komendy Uzupełnień w województwie kujawsko-pomorskim.

Do końca 2019 r. sformowany zostanie 82 batalion lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Do czasu rozpoczęcia formowania batalionów w Inowrocławiu i w Grudziądzu, batalion w Toruniu będzie przyjmował ochotników, nie tylko z powiatów swojego rejonu odpowiedzialności, ale także z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%