Zamknij

Przysięga wojskowa terytorialsów na Rynku Nowomiejskim w Toruniu

10:27, 15.04.2019 i Aktualizacja: 10:33, 15.04.2019
Skomentuj

W sobotę, 13 kwietnia, w samo południe żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą  w kościele garnizonowym św. Katarzyny w Toruniu. Była to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich terytorialsów na Rynku Nowomiejskim w Toruniu.

Przysięgę wojskową na sztandar batalionu dowodzenia IWsp SZ złożyło ponad 140 ochotników, którzy skończyli szkolenie podstawowe. „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…” - rozległa się rota przysięgi wojskowej w samo południe na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Przysięgającym towarzyszyli żołnierze, którzy przeszli szkolenie wyrównawcze. Wśród zaprzysiężonych były 44 kobiety. Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów 8K-PBOT.  Na Kujawach i Pomorzu od niedzieli jest 690 terytorialsów!

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy goście uczestniczyli w festynie rodzinnym. Prezentacja sprzętu wojskowego, pojazdów będących na wyposażeniu kujawsko-pomorskiej brygady, jak również innych jednostek wojskowych oraz służb mundurowych z całego województwa to tylko nieliczne atrakcje, które się odbyły. Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 29 marca br. i zasilili 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu podlegający pod 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%