Zamknij

W nocy stan wody na Wiśle będzie najwyższy

14:54, 30.05.2019 i Aktualizacja: 15:40, 30.05.2019
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki Fot. Jacek Nowacki

Woda na Wiśle nie przekroczy terenów zalewowych. W Toruniu zagrożone będą ogródki działkowe na Rudaku i tereny w sąsiedztwie ulicy Przybyszewskiego.

Na Bulwarze Filadelfijskim przy stacji pomiarowej IMGW) odbyła się dzisiaj konferencja prasowa dotycząca  sytuacji hydrologicznej w Toruniu. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że trwające zrzuty wody z tamy we Włocławku mogą spowodować, że stany alarmowe na Wiśle w Toruniu mogą zostać przekroczone.

Prezes "Wód Polskich" Przemysław Daca podkreślił, że sytuacja jest poważna, ale pod pełną kontrolą. - Aktualnie na Wiśle stan wody wynosi 577 cm, ale w godzinach nocnych może sięgnąć stanu alarmowego. - Nie jest to sytuacja kryzysowa - powiedział Daca.

Prezydent Torunia Michał Zalewski wskazał, że przy stanie wody na Wiśle 650 do 670 cm może dojść do podtopień na polach i łąkach przy rzece, a także na ogródkach działkowych na Rudaku i terenach w sąsiedztwie ulicy Przybyszewskiego. - Na Kaszczorku woda dojdzie do sąsiedztwa domostw - dodał Michał Zalewski.

Poziom wody na Wiśle nie będzie stanowił niebezpieczeństwa dla ludzi. - Jesteśmy gotowi, ale prowadzimy jedynie działania monitorujące - powiedział wojewódzki komendant Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, nadbryg. Janusz Halak.

- Sytuacja jest poważna, ale stabilna - podkreślił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Fot. Jacek Nowacki

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

0 0

Na wodolejstwie to nasz wojewoda zna się znakomicie. 23:12, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%