Zamknij

Co się wydarzyło w komendzie policji w Toruniu? Minister Witek zapowiada kontrolę i surowe konsekwencje

15:18, 22.07.2019 i Aktualizacja: 16:09, 22.07.2019
Skomentuj Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek zapowiada kontrolę w KWP w Bydgoszczy i surowe konsekwencje. Fol (jn) Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek zapowiada kontrolę w KWP w Bydgoszczy i surowe konsekwencje. Fol (jn)

Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek zapowiedziała natychmiastową kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To rezultat doniesień o skutkach imprezy w toruńskim komisariacie, podczas której ranny został jeden z policjantów.

W czasie towarzyskiej imprezy związanej ze Świętem Policji na terenie komendy policji Toruń-Śródmieście ranny został jeden z policjantów. Informacje o alkoholowej imprezie na terenie policyjnej jednostki przedostały się do internetu. Z niepotwierdzonych wiadomości jeden z policjantów miał upaść na skrzyknę z wężem strażackim i rozbić głowę. W wyniku całego zajścia broń, którą mężczyzna miał przy sobie, wystrzeliła. Na miejscu wypadku wezwana została karetka pogotowia.

Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu w wypowiedzi dla Radia PiK stwierdził, że prokuratura została powiadomiona o czynie, który miał polegać na uszkodzeniu ciała jednej z osób na terenie komisariatu policji Toruń-Śródmieście. "W sprawie tej zostały zebrane w trybie art. 308 czyli tzw. niezbędnym zakresie dowody i we czwartek w ubiegłym tygodniu sprawa została przekazana do Prokuratora Regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wskazanie innej prokuratury do prowadzenia w tej sprawie. (...). Wstępnie mogę powiedzieć tylko, że zakwalifikowano te uszkodzenia ciała jako średni uszczerbek na zdrowiu" - powiedział Radiu PiK prok. Andrzej Kukawski, dodając, że akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, a toruńska prokuratura wykluczyła się z jej prowadzenia, gdyż żona zastępcy Prokuratora Okręgowego w Toruniu pełni funkcję komendanta komisariatu policji Toruń-Śródmieście.

Dzisiaj rano an wypadki w toruńskim komisariacie zareagowała minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. - Jeśli informacje medialne się potwierdzą, zażądam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników - napisała na Twitterze minister Witek.

Do sprawy odniosła się także podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy.

"W związku z czynnościami wyjaśniającymi dot. okoliczności w jakich doszło do obrażeń u policjanta, znalezionego na terenie komendy, Komendant Miejski Policji w Toruniu podjął kolejne decyzje kadrowe. M.in.:

Zastępcy Naczelnika Sztabu KMP w Toruniu powierzył obowiązki w pionie prewencji KP Toruń-Podgórz, Naczelnik Sztabu KMP w Toruniu obecnie przebywa na L4, ale decyzje szefa toruńskich policjantów są takie, iż do czasu zakończenia czynności wyjaśniających obaj policjanci nie będą kierować Sztabem KMP w Toruniu.
Ponadto do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy Oficer Prasowa KMP w Toruniu będzie wykonywać obowiązki w Wydziale dw. z PG KMP w Toruniu" - napisała w przesłanym komunikacie podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (8)

MonaMona

7 12

Pisowski policjant państwowy podwładny tow. Witek uderzył się w hydrant i postrzelił go wąż strażacki. Pewnie strzelali z węża na cześć Patrona Policji Tadeusza Rydzyka. 17:08, 22.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nieładnie,Nieładnie,

11 0

bo urzędas państwowy Mona jest na etacie w Urzędzie Wojewódzkim. Na razie... 18:00, 22.07.2019


JenerałJenerał

5 12

Właściwie co policja pod rządami PiS opanowała do perfekcji to świętowanie i wycinanie konfetti. 17:54, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WidzWidz

5 3

Kto nosi broń z pociskiem w lufie, gotową do strzału? Natychmiastowy wykop z Policji! 20:32, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

4 4

Tak wygląda właśnie obraz tzw. policji. Jeszcze gorzej to było pod rządami antypolskiej bandy oszustów i złodziei od psychopatycznego Thuzka. Makrelowego poddoooopnika. W dniu Święta Niepodległości (11 listopada 2011), bydgoska banda z tzw. prewencji, atakowała w Warszawie uczestników LEGALNEGO Marszu Niepodległości PATRIOTÓW POLSKICH. Wielu tzw. policjantów wprost wspiera różne skorumpowane mafie. Albo pier...li na krzywy ryj panienki na obwodnicy. A kom-woj. poświadcza nieprawdę. Patologia. 22:07, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

2 5

Zgadzam się, że patologia w policji za Jarosława Kaczyńskiego jest jeszcze większa niż za Tuska, bo dzisiaj nikt zdrowy na umyśle nie idzie pracować w formacjach mundurowych, bo służą znowu Partii a nie Polsce. 08:27, 23.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

skandalskandal

3 2

Zbierają tylko trupy dzieci zamiast przeciwdziałać i zapobiegać i chleją w pracy gorzej jak za komuny.. 16:36, 24.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mp2810Mp2810

1 3

Jestem oburzona tym co sie stało w Toruniu... Jak mozna urządzać sobie libacje na terenie Komisariatu Policji, gdzie w dodatku się pracuje i winno przestrzegać prawa.. wszyscy powinni zostac dyscyplinarnie zwolnieni za takie zachowanie. Oczekuję tylko takich wiadomosci w tej sprawie...
11:39, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%