Zamknij

Szkolenie Naziemnych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych

19.19, 26.04.2021 MarJan Aktualizacja: 19.59, 26.04.2021
Skomentuj Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
REKLAMA

W kwietniu w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu odbyło się szkolenie z Naziemnych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych.

Od 19 do 22 kwietnia w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu odbyło się szkolenie z Naziemnych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych. Jest to pierwsze szkolenie tego typu realizowane przez CSWOT. Zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 września 2018 r., Wojska Obrony Terytorialnej zostały włączone w system poszukiwania i ratownictwa lotniczego.

Naziemne Zespoły Poszukiwawczo-Ratownicze (NZPR) to jeden z elementów systemu zarządzania kryzysowego Wojsk Obrony Terytorialnej. Zespół ten niesie pomoc załogom i pasażerom wojskowych statków powietrznych, które uległy awarii lub katastrofie. Głównymi jego zadaniami są m.in. odnalezienia miejsca wypadku i osób zaginionych, udzielenie pierwszej pomocy załodze statku, pasażerom i osobom postronnym poszkodowanym, zabezpieczenie śladów oraz ochrona mienia i wyposażenia znajdującego się na pokładzie statku powietrznego. Podczas kursu uczestnicy szkolili się z wdrażania właściwych procedur poszukiwawczo-ratowniczych, łączności oraz udzielania pierwszej pomocy w  sytuacjach kryzysowych. Zajęcia w większości realizowane były w formie praktycznej.

Zdjęcia: Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej

(MarJan)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%