Zamknij

SLD i .Nowoczesna łączą siły. Będzie sukces wyborczy?

20:03, 13.01.2018 | Natalia Seklecka
REKLAMA
Skomentuj
SLD i Nowoczesna łączą siły przed wyborami samorządowymi. Fot. Natalia Seklecka

Włocławscy politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i .Nowoczesnej łączą siły przed wyborami samorządowymi. Ich porozumienie ma zaowocować programem nastawionym na rozwój miasta, w tym m. in. małych i średnich przedsiębiorstw.

 Struktury SLD i .Nowoczesnej  we Włocławku ogłosiły zawarcie porozumienia programowego przed tegorocznymi wyborami samorządowymi.

- Sojusz Lewicy Demokratycznej kojarzy się mieszkańcom Włocławka jako to koło zamachowe rozwoju naszego miasta. Chcielibyśmy, żeby dalej tak było, stąd też nasze wielomiesięczne dyskusje i rozmowy z reprezentantami parlamentarnej partii w naszym mieście. SLD wspólnie z .Nowoczesną pragnie zaprosić do współpracy wszystkie postępowe siły, również mieszkańców Włocławka, którzy pozytywnie myślą o rozwoju naszego miasta – mówi Krzysztof Kukucki, szef miejskich struktur SLD. – Nasze porozumienie absolutnie nie jest przeciwko komuś. Myślimy o przyszłości, chcemy budować, pracować dla mieszkańców Włocławka i to jest ten cel nadrzędny

Przedstawiciele lewicy zaznaczają, że rozwoju miasta nie da się budować bez współpracy z przedstawicielami partii Ryszarda Petru. Jak zapewnia szef SLD, partnerzy porozumienia będą skupiać się na rozwoju nie tylko w kontekście gospodarki komunalnej, ale również biznesu, a także wartości społecznych.

- Bardzo ważne jest, że potrafimy skupić się na tym, co łączy, pomijając te rzeczy, które nas dzielą. Rozwój Włocławka jest dla nas najważniejszy. Są pewne rzeczy, nad którymi bardzo mocno musimy popracować. Musimy zastanowić się chociażby nad tym, jak powstrzymać młodych ludzi przed opuszczaniem naszego miasta i jak spowodować, żeby miasto się rozwijało. Zawsze sukces łatwiej osiągnąć w grupie, gdzie jest więcej osób, więcej pomysłów – dodaje Jakub Girczyc, szef włocławskiego koła .Nowoczesnej. – Ta współpraca będzie nastawiona na to, żeby się rozwijać i żeby przedstawić mieszkańcom konkretne propozycje związane właśnie z rozwojem.

Na razie politycy SLD i .Nowoczesnej nie zdradzają, czy w ramach porozumienia wystawią wspólnego kandydata na prezydenta.

- Ta współpraca oznacza, ze pracujemy nad tym, co jest najważniejsze, czyli nad wizją rozwoju naszego miasta. Oczywiście w perspektywie będziemy rozmawiać również o personaliach. Kadry nie są jednak tak istotne, jak pomysł Włocławek. Mamy wrażenie, że tego pomysłu gdzieś tam poza nami brakuje – odpowiada Kukucki, zapytany o ewentualnego wspólnego kandydata na gospodarza miasta.

Przedstawiciele SLD i .Nowoczesnej nie wykluczają włączenia do porozumienia innych zainteresowanych współpracą organizacji politycznych, a także związkowych czy społecznych.

(źródło: ddwloclawek.pl)

(Natalia Seklecka)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

PlanPetruTOsiłaPlanPetruTOsiła

1 3

A są za tym aby kobieta mogła usuwać aborcję, czy przeciw?

PlanP. 13:13, 14.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie ma nie ma

1 2

Petru -to nie ma nowoczesnej,Petru to perełka nowoczesnej. 00:19, 16.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anty!Anty!

1 1

W historii " koło zamachowe " bolszewizmu i lewactwa spowodowało dziejową katastrofę w postaci blisko 60 mln ofiar ludzkich istnień, zniszczenie dorobku pokoleń i czerwoną zarazę. Utopijna ideologia komunistycznej dyktatury legła na śmietniku tej historii. Kolejne błazny! 12:28, 21.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Emeryt1939Emeryt1939

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone