Zamknij

Na mundurach strażników miejskich pojawiły się kamery

14:29, 08.02.2018 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Testy mają potrwać 3 tygodnie. Na zdjęciu młodszy inspektor Krzysztof Urbański. Fot. SM Włocławek

Włocławska Straż Miejska testuje kamery, które zostały zamontowane na mundurach strażników Patrolu Interwencyjnego. Jest to pilotażowy projekt, więc niewykluczone, że już wkrótce wszystkie interwencje na terenie Włocławka będą nagrywane.

Test we Włocławku potrwa około 3 tygodni. Rzecznik SM wyjaśnia, że takie urządzenia pozwolą przede wszystkim wyjaśnić sytuacje sporne, z jakimi mogą się spotkać strażnicy miejscy podczas interwencji w miejscu publicznym. 

- Widok kamery niewątpliwie może również mieć wpływ na zachowanie się osób, wobec których podejmowane są czynności służbowe oraz może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa samych strażników - mówi Dariusz Rębiałkowski.

Kamery, które trafiły do testowania w poniedziałek, rejestrują zarówno obraz, jak i dźwięk. Urządzenia przekazują nagrany materiał w systemie szyfrowania i mogą pracować w trybie ciągłym przez kilka godzin. 

Jak dodaje Rębiałkowski, strażnik nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji w zarejestrowane nagranie. W związku z tym zapis z tego typu urządzenia może być wykorzystany jako materiał dowodowy w prowadzonym postępowaniu wyjaśniającym. Z chwilą rozpoczęcia rejestracji zdarzenia kamera identyfikuje strażnika oraz ustala czas i datę interwencji. Po zakończeniu służby, strażnik będzie pozostawiał kamerę w stacji dokującej, która zarchiwizuje zarejestrowane dane.

(źródło: ddwloclawek.pl)

(Ł.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone