Zamknij

GPS poprowadził Turka na manowce i po mandat

11:22, 19.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
KWP w Bydgoszczy

Przy pomocy ciężkiego sprzętu wydostano TIR-a, którym kierował obywatel Turcji. Ciężarówka wjechała na plac budowy drogi W-251 koło Żnina, bo prowadzący samochód zawierzył przy wyborze trasy wskazaniom GPS-a.

Ciężarowy samochód prowadzony przez obcokrajowca wjechał na teren przebudowywanej drogi nr W-251 i ugrzązł. Na miejsce zostali skierowani zaalarmowani tym faktem funkcjonariusze policji, którzy ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, obywatel Turcji, zignorował znak B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, który obowiązuje na ul. Dworcowej w Żninie w związku z przebudową mostu na rzece Gąsawka.

Kierowca TIR-a zawierzył wskazaniom GPS-a. Kiedy zorientował się, że  nie droga prowadzi na budowę, próbował wycofać pojazd, ale ugrzązł. Lewa strona ciężarowego samochodu zjechała na uskok asfaltu i stoczyła się na nieutwardzoną część podbudowy drogi.

- Policjanci pomogli kierującemu zorganizować pomoc drogową. Za popełnione wykroczenie obywatel Turcji został ukarany mandatem karnym - poinformowała o zdarzeniu, które przytrafiło się kierowcy z Turcji mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

NickNick

6 0

Mandat chyba nie był konieczny, gość już miał wystarcxająco stresu. Dlaczego u nas policja nie może pomagać tak jak na zachodzie.
12:46, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone